Wakacje z dzieckiem we Wrocławiu: lato w mieście pełne atrakcji dla dzieci i rodziców

Wakacje z dzieckiem we Wrocławiu: lato w mieście pełne atrakcji dla dzieci i rodziców

Wakacje z dzieckiem we Wrocławiu wcale nie muszą być nudne! Możemy zapewnić naszym pociechom mnóstwo rozwojowych atrakcji, które doskonale wypełnią im czas, pozostawiając po sobie wspaniałe wspomnienia i cenne doświadczenia. Pozwól dziecku rozwinąć wrażliwość na bezpłatnych warsztatach teatralnych, zapewnij mu niezapomnianą przygodę we wrocławskim parku linowym lub zabierz na wspaniałą wycieczkę po Kolejkowie! Miasto skrywa wiele tajemnic, a ich odkrywanie może być dla twojej pociechy najlepszą wakacyjną przygodą!

1. Park linowy na Wyspie Opatowickiej
2. Warsztaty kulinarne w Krzywym Kominie
3. Warsztaty teatralne w Teatrze Lalek
4. Klub Kina Dzieci w Nowych Horyzontach

Szukasz miejsca na wakacyjną przygodę we Wrocławiu? Zabierz dziecko do parku linowego na Wyspie Opatowickiej!

Park linowy na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu to miejsce, które pokocha każde dziecko spędzające wakacje w mieście. Niezwykły tor przeszkód zawieszony na wysokości od 2 do 17 metrów nad ziemią oferuje ponad kilometr tras spacerowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Wśród gęsto zasadzonych drzew czeka na nas ponad 110 różnych atrakcji – mostków o różnym stopniu stabilności, siatek, kładek czy drewnianych platform zawieszonych na mocnych, stalowych linach, dzięki której możemy się bawić beztrosko i bezpiecznie, czując jednocześnie dreszczyk emocji. Dla dorosłych i dzieci przygotowano aż siedem tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzieci do lat 15 wchodzą na teren parku pod opieką dorosłych (jeden opiekun może wejść z dwojgiem dzieci). Dla najmłodszych miłośników przygód (dzieci do trzech lat) przygotowano specjalną trasę Myszka, której stopień trudności został dostosowany do ich możliwości.

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej jest także doskonałym miejscem na imprezę integracyjną czy przyjęcie urodzinowe. Jeśli zdecydujemy się zrobić dziecku taką niespodziankę, organizatorzy przygotują na nasze potrzeby dwie strefy. Jedna z nich będzie dostosowana do potrzeb najmłodszych uczestników przyjęcia, czyli dzieci w wieku od 3 do 5 lat, natomiast w drugiej mogą się bawić nieco starsze dzieci, w wieku od 6 do 12 lat.

Zabierając dzieci do parku linowego, nie musimy się obawiać o ich bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem zabawy każdy uczestnik otrzymuje sprzęt asekuracyjny, na który składają się lonża, uprzęż, karabinki oraz rolki. Następnie wykwalifikowani instruktorzy przeprowadzają z nami odpowiednie szkolenie, na którym przedstawiają najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Ponadto podczas całego pobytu w parku kadra czuwa, aby nie stało nam się nic złego. Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujemy się zakończyć zabawę wcześniej, pracownicy parku pomagają nam bezpiecznie zejść na ziemię. Nie musimy się zatem niczego obawiać – w parku linowym na Wyspie Opatowickiej najważniejsza jest dobra zabawa i nasz komfort.

Chcąc przeżyć wakacyjną przygodę w parku linowym, powinniśmy zarezerwować sobie co najmniej dwie godziny wolnego czasu. Właśnie tyle zajmuje pokonanie całej trasy najszybszym zawodnikom. Warto jednak pamiętać o tym, że w parku linowym nie chodzi o ściganie się, a jedynie o przyjemne spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Jest to przede wszystkim ideale miejsce na aktywny wypoczynek na łonie natury. Wyspa Opatowicka jest bowiem bardzo malowniczym zakątkiem, w którym szybko zapominamy, że nadal jesteśmy w mieście.

Park linowy na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu

Godziny otwarcia i cennik parku linowego na Wyspie Opatowickiej

Park linowy na Wyspie Opatowickiej otwarty jest o następujących porach:

  • poniedziałek-piątek: 10:00–18:00;
  • weekendy i święta: 9:00–19:00.

Ceny biletów:

  • poniedziałek – piątek:
    Bilet dziecięcy: 20 zł;
    Bilet ulgowy: 30 zł;
    Bilet normalny: 40 zł;
  • Bilety promocyjne od poniedziałku do piątku:
    Bilet dziecięcy 3+1: 60 zł;
    Bilet ulgowy 3+1: 90 zł;
    Bilet normalny 3+1: 120 zł;
  • weekend:
    Bilet dziecięcy: 25 zł;
    Bilet ulgowy: 35 zł;
    Bilet normalny: 45 zł;
  • Bilety promocyjne w weekend:
    Bilet dziecięcy 4+1: 100 zł;
    Bilet ulgowy 4+1: 140 zł;
    Bilet normalny 4+1: 180 zł.

Pakiety promocyjne dostępne są jedynie przy zakupie biletu przez Internet.

Warsztaty kulinarne w Krzywym Kominie to doskonała zabawa i praktyczne umiejętności dla każdego dziecka spędzającego wakacje we Wrocławiu

Spędzając wakacje we Wrocławiu, możesz zapewnić swojemu dziecku nie tylko wspaniałą zabawę, lecz także umożliwić mu zdobycie praktycznych umiejętności i rozwijanie nowych pasji. Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat na wakacyjne warsztaty kulinarne. Głównym celem warsztatów jest przekonanie dzieci do tego, że gotowanie nie musi być przykrym obowiązkiem, lecz kreatywną i satysfakcjonującą zabawą. Kulinarna przygoda potrwa cały tydzień. W tym czasie wszystkie dzieci będą się mogły poczuć jak profesjonalni szefowie kuchni, ucząc się przyrządzać wspaniałe potrawy, którymi będą mogły zadziwić rodzinę i przyjaciół.

Warsztaty kulinarne w Krzywym Kominie będą się odbywały od 7 do 11 sierpnia 2017 roku, w godzinach od 7:30 do 16:30.

Plan dnia podczas wakacyjnych warsztatów kulinarnych:

  • 7:30-8:30: zbiórka i zabawy integracyjne;
  • 8:30-9:00: śniadanie, czasem przygotowywane wspólnie z dziećmi;
  • 9:00-10:00: zajęcia ruchowe na dworze;
  • 10:00-12:00: część pierwsza zajęć warsztatowych (zgodnie z harmonogramem);
  • 12:00-12:30: przerwa, czas na gry ruchowe i przekąskę;
  • 12:30-14:00: część druga zajęć warsztatowych (zgodnie z harmonogramem);
  • 14:00-14:30: obiad (zupa i drugie danie);
  • 14:30-15:30: zajęcia ruchowe na dworze;
  • 15:30-16:00: podwieczorek;
  • 16:00-16:30: czas na odbiór dzieci.

Warsztaty kulinarne dla dzieci we Wroclawiu

Zajęcia warsztatowe w wybrane dni:

  • Poniedziałek, 7 sierpnia: warsztaty kulinarne: pizzerki i koktajl truskawkowy

Pierwszego dnia warsztatów dzieci nauczą się przygotowywać mini-pizzę oraz koktajl truskawkowy. Wspólnie opanujemy sztukę wyrabiania ciasta drożdżowego oraz przyozdabiania pizzy warzywami i innymi składnikami. Kolejnym punktem programu będzie przygotowanie pełnego witamin koktajlu truskawkowego.

  • Wtorek, 8 sierpnia: warsztaty kulinarne: wrapy z grillowanym kurczakiem i jogurtowe parfait

Tortilla z warzywami i grillowanym kurczakiem… Brzmi smakowicie? Właśnie tego nauczą się dzieci drugiego dnia warsztatów kulinarnych. Dodatkowo przyrządzimy pyszny i zdrowy deser – parfait na bazie jogurtu naturalnego ze świeżymi owocami, granoli oraz musem owocowym.

  • Środa, 9 sierpnia: warsztaty krawieckie: fartuszki i czapki kucharskie

Prawdziwy kucharz nie może się obejść bez porządnego fartuszka i czapki kucharskiej. W związku z tym środa będzie wyjątkowym dniem dla wszystkich uczestników. Poświęcimy bowiem czas na szycie oryginalnych fartuszków kucharskich, których projekty będą odzwierciedlały indywidualne zainteresowania młodych kucharzy.

  • Czwartek, 10 sierpnia: wizyta w restauracji

Aby poznać świat kuchni od środka, zabierzemy uczestników kursu na wyprawę do restauracji, gdzie spotkamy się z profesjonalnymi szefami kuchni, poznamy jego sekrety oraz przyjrzymy się specjalistycznemu wyposażeniu gastronomicznemu. Dzieci będą także mogły spróbować swoich sił i przygotować kilka przysmaków pod czujnym okiem pracowników restauracji.

  • Piątek, 11 sierpnia: warsztaty wyrabiania glinianych talerzy

Ostatniego dnia warsztatów dzieci będą miały okazję, aby własnoręcznie wykonać pamiątkę, którą zabiorą ze sobą do domu. Nauczymy się projektować i wyrabiać gliniane naczynia – talerzyki, miseczki i kubeczki. Przed rozpoczęciem zabawy poznamy różne techniki wyrabiania naczyń.

Wakacje z dzieckiem we wrocławskim Teatrze Lalek? To kolejna wspaniała propozycja dla Twojej pociechy!

Lato w teatrze to piąta edycja bezpłatnych wakacyjnych warsztatów, na które zaproszone są dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Organizacją warsztatów, trwających od 3 do 15 lipca, zajmują się animatorzy z wrocławskiego Teatru Lalek. Głównym celem warsztatów jest popularyzacja kultury i rozwijanie u dzieci zainteresowania różnymi formami sztuki. Udział w zajęciach rozwija także kreatywność i wrażliwość dzieci. Animatorzy w przystępny sposób wyjaśnią dzieciom rolę teatru we współczesnym świecie oraz jego wpływ na rzeczywistość. Dzieci nauczą się także, jak samodzielnie można stworzyć coś naprawdę wartościowego i podzielić się tym z innymi. Tegoroczna, piąta edycja Lata z teatrem skupia się na zmyśle słuchu w szerokim tego słowa znaczeniu. Dzieci będą się mogły dowiedzieć, jak działa słuch oraz czym tak naprawdę jest muzyka i rozmowa. Zadamy sobie również pytanie dotyczącego tego, czy dźwięków można doświadczać inaczej niż poprzez zmysł słuchu. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję zapoznać się także z eksperymentami formalnymi łączącymi teatralną dramaturgię z multimediami i środkami wyrazu kampanii społecznych. Przedstawimy także podstawy języka migowego. Biorąc pod uwagę tematykę warsztatów, organizatorzy zachęcają do uczestnictwa szczególnie dzieci z niepełnosprawnością słuchową.

Zajęcia są bezpłatne. Odbędą się one we wrocławskim Teatrze Lalek przy placu Teatralnym 4.

Wszystkie dzieci spędzające wakacje we Wrocławiu zapraszamy na Klub Kina Dzieci w Nowych Horyzontach!

Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu przygotowało dla wszystkich dzieci szukających wakacyjnych przygód specjalne pokazy filmowe. Klub Kina Dzieci to inicjatywa trwająca przez dwa miesiące – czerwiec i lipiec. Małych kinomanów wraz z rodzicami zapraszamy w każdą sobotę i 10:00 na nowy pokaz filmowy, dyskusje panelowe oraz spotkania z nietuzinkowymi gośćmi. Podczas Festiwalu Filmowego Kina Dzieci będziemy mieli okazję zobaczyć filmy z całego świata poruszające rożne problemy dostosowane do wieku uczestników.

Harmonogram spotkań Klubu Kina Dzieci na wakacje 2017

10 czerwca zobaczymy film: Jak ukraść psa?

Film Jak ukraść psa? powstał w Korei Południowej w 2014 roku. Przedstawiono w nim losy dziesięcioletniej dziewczynki Ji-so, która znalazła się bardzo trudnej sytuacji. Zostaje jej odebrane to, co najcenniejsze – bezpieczny dom, w którym zawsze znajdowała schronienie. Ponadto prowadzona przez rodzinę restauracja plajtuje, a tata nagle znika z życia Ji-so. Łańcuch nieszczęść sprawia, że dziewczynka wraz z matką muszą zamieszkać w furgonetce. Wszystko to zbiega się z urodzinami Ji-so, które ta chciałaby spędzić z rodziną i przyjaciółmi w ciepłym, przytulnym domu. Ale od czego są przyjaciele? Ji-so wraz z koleżanką – Cha-rang – układają plan, która polega na tym, aby potajemnie ukraść psa, a potem zwrócić go i odebrać nagrodę znaleźnego. Czy ta strategia się powiedzie i Ji-so odzyska dom?

Podczas dyskusji panelowej, prowadzonej przez Kalinę Tomkiewicz-Kozak, poruszymy następujący temat: Konsekwencje podejmowanych decyzji. Autorka programów edukacyjnych od lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów edukacyjnych. Ponadto jest instruktorką i organizatorką festiwali oraz trenerką sensoplastyki. Kalina Tomkiewicz-Kozak specjalizuje się także w prowadzeniu szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, rozbudzania kreatywności oraz zajęć przeznaczonych dla nauczycieli i rodziców. Pracuje także we wrocławskim Radiu Luz jako Dubbingowiec audycji radiowej dla dzieci zatytułowanej Dzieciaki na Luzie.

8 lipca zobaczymy film: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra

Film powstał w Szwecji w 2015 roku. Jego akcja rozgrywa się w miasteczku Valleby, w którym trwają przygotowania do ślubu Dina i Sary – właścicieli miejscowej kawiarni. W organizacji uroczystości pomagają przyjaciela młodej pary – Lasse i Maja. W końcu do Valleby przybywają rodziny Lassego i Mai. I wtedy wszystko zaczyna się komplikować, ponieważ znajdują się wśród nich zwaśnieni członkowie sycylijskiej mafii. Ponadto z sejfu ginie rodzinny klejnot. Lasse i Maja muszą jak najszybciej opanować sytuację. Czy uda im się dotrzeć do ślubnego kobierca?

Podczas dyskusji panelowej poruszony zostanie następujący temat: Każdy lubi przygody.

Bilety na seanse i dyskusje można kupić w kasach kina Nowe Horyzonty przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19a-21.
Cena biletu na pokaz filmu Klubu Kina Dzieci: 12 złotych.

Kolejkowo, czyli niezapomniana podróż dla każdego dziecka podczas wakacji we Wrocławiu

Jeśli spędzasz wakacje z dzieckiem we Wrocławiu, zabierz je w niezwykłą podróż koleją po Dolnym Śląsku. Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa, która idąc śladem rozległych torowisk, przedstawia tętniące życiem tereny Dolnego Śląska. Ma ona powierzchnię 260 metrów kwadratowych, do jej budowy wykorzystano 430 metrów torowiska oraz 2300 figurek ludzi i zwierząt uwiecznionych w różnych życiowych sytuacjach. Odwiedzając ten miniaturowy świat możemy się także przyjrzeć 162 makietom budynków, obok które zapewne mijaliśmy we Wrocławiu lub okolicach. Ich twórcy, chcąc jak najwierniej oddać rzeczywistość, oparli swoje projekty o różnego typu dokumentacje techniczne oraz liczne szkice i fotografie. Na makietą Kolejkowa pracowało dwunastu artystów, którzy na wykonanie projektu poświęcili ponad dwa lata. Jak wygląda życie w Kolejkowie? Po torowiskach porusza się aż piętnaście różnych pociągów. Zielone, wiejskie tereny tętnią życiem. Zajęci swoimi sprawami mieszkańcy, mimo że zastygli w bezruchu, nadają makiecie dynamiczny charakter. Obserwując wędrowców dobywających górskie szczyty, możemy poczuć nutę nostalgii za monumentalną ciszą i spokojem, które odnajdujemy na obrośniętych zielenią wzniesieniach. W nieco bardziej beztroski nastrój wprawiają nas natomiast cyrkowcy zabawiający przechodniów ulicznymi popisami. Wszystkie te obrazu uzupełnione są o bardzo rzeczywiste szczegóły, jak na przykład uliczne graffiti, sklepowe szyldy zawieszone na murach oraz wypełnione prawdziwym piaskiem piaskownice, w których bawią się dzieci. Kolejkowo możemy podziwiać zarówno w dziennej, jak i nocnej scenerii, a to dzięki specjalnie uruchamianemu oświetleni miniaturowych latarń ulicznych, a także światłu padającemu z okien malutkich domków. Po miejskich ulicach przemieszcza się 45 samochodów, a porządku strzeże jeżdżący na sygnale radiowóz. Twórcy makiety zadbali o najdrobniejszy szczegół, pozwalając nam spojrzeć na życie Dolnego Śląska w miniaturze.

Makieta Kolejkowo we Wrocławiu
fot. wroclaw.kolejkowo.pl

Lokalizacja i cennik Kolejkowa

Makietę Kolejkowa możemy podziwiać na Dworcu Świebodzkim – jednym z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu, który znajduje się w śródmieściu, przy placu Orląt Lwowskich. To zaledwie 800 metrów od Rynku, w związku z czym zarówno Dworzec Świebodzki, jak i Kolejkowo możemy obrać za warte zobaczenia punkty pieszej wycieczki po Wrocławiu. W innym wypadku możemy także podjechać do nich taksówką, korzystając z atrakcyjnej oferty przewozów Eko Taxi.

Ceny biletów:

  • Bilet normalny: 19 zł;
  • Bilet ulgowy: 15 zł.

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom od 3 do 18 lat, studentom, emerytom, rencistom oraz osobom niepełnosprawnym.
Dzieci do lat 3: wstęp bezpłatny.

Ceny biletów dla grup zorganizowanych do 15 osób (wymagana wcześniejsza rezerwacja):

    • Bilet normalny: 15 zł;
    • Bilet ulgowy: 12 zł.

Kolejkowo otwarte jest codziennie, przez 365 dni w roku (również w niedziele i święta).
Godziny otwarcia: 10:00–18:00.

Może Cię zainteresować również