Gdzie na bal maskowy we Wrocławiu? Wybierz się na niezapomnianą imprezę!

Gdzie na bal maskowy we Wrocławiu? Wybierz się na niezapomnianą imprezę!

Eko Taxi gwarantuje, że bale maskowe we Wrocławiu w niczym nie ustępują tym, które z rozmachem urządza się w Wenecji czy Rio de Janeiro! Wspaniała muzyka i wyśmienite jedzenie to oczywiście standard, który nad Odrą poszerzany jest o szereg dodatkowych atrakcji. Chociaż koniec karnawału zbliża się wielkimi krokami, jeszcze zdążycie załapać się na dobrą imprezę przebieraną. W artykule podpowiemy wam, gdzie warto świętować w tym roku!

Spis treści:
Skąd się wziął karnawał?
Bale przebierane i maskarady

Bal maskowy we Wrocławiu. Eko Taxi zdradza, skąd się wzięła tradycja karnawału

W Eko Taxi Wrocław możecie zamówić przejazd VIP i dojechać w wielkim stylu na każdy bal maskowy w mieście. Imprezy przebierane organizowane są w stolicy Dolnego Śląska głównie w czasie karnawału. Okres ten rozpoczyna się w święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia, i trwa do Środy Popielcowej, która wyznacza początek Wielkiego Postu. Pochodzenie zjawiska nie jest dokładnie znane. Powszechnie uważa się, że zwyczaj organizowania maskarad zapoczątkowany został w Wenecji. Badacze przypisują mu jednak dłuższą historię, która sięga starożytności. W antycznym Rzymie podobnie świętowano ku czci boga dobrych plonów i wina, Bachusa. W Grecji natomiast w tym samym czasie w roku obchodzono Dionizje – wielkie uroczystości na cześć Dionizosa.

Odrobina historii

Najwspanialsze zabawy karnawałowe wyprawiano w Polsce za czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej. To wtedy rozpoczęła się trwająca do dziś moda na wystawne bale maskowe. Każda szanująca się rodzina, którą było na to stać, urządzała własną fetę. Nie mogło się obyć bez suto zastawionych stołów, tańców, kuligów i oczywiście mocnego alkoholu. Tradycja hucznego świętowania pod koniec zimy przetrwała dwudziestolecie międzywojenne i czasy PRL-u aż do dzisiaj. To pewne – Polacy wciąż kochają karnawał! Wielu z nas czeka na niego cały rok.

Karnawał dziś

Współczesne imprezy z okazji karnawału, mimo upływu czasu, podobne są do tych sprzed lat. Nadal spotykamy się w znakomitym gronie przy lampce szampana czy kieliszku ulubionego wina. Chętnie tańczymy, jemy bardziej lub mniej tradycyjne potrawy. Aktualnie coraz częściej wyjeżdżamy w góry lub do większych miejscowości, gdzie odbywają się wspaniałe bale. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Wrocław! Miasto ma bogatą ofertę hotelową i restauracyjną, dzięki czemu może zaoferować gościom całą gamę ostatkowych rozrywek.

Bankiet na ekskluzywnym przyjęciu

Eko Taxi radzi, dokąd wybrać się na bal maskowy we Wrocławiu

O dojazd na bal maskowy we Wrocławiu nie musicie się martwić – kierowcy Eko Taxi podwiozą was pod drzwi wybranego lokalu. Teraz pozostaje wyszukać jedynie imprezę. Oferta karnawałowa Wrocławia jest naprawdę bogata. Od przebieranych bali maskowych po wydarzenia tematyczne w rytmach techno. Śpieszcie się z rezerwacją miejsc – rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Dla wielu balanga w ostatki jest równie ważna jak szampańskie powitanie Nowego Roku.

Klasyczny bal

Dla tych, którzy lubią sprawdzone rozwiązania, najlepszym wyborem będzie bal w jednej z wrocławskich restauracji. Wystawne imprezy organizuje w tym roku Stara Garbarnia, Hotel Bugatti oraz lokal Podano przy ul. Kiełczowskiej. Na każdej z nich obowiązują stroje wieczorowe, chętni mogą też założyć maski w stylu weneckim. Znakomicie zapowiada się zabawa, na którą zaprasza Villa Bianco – miejsce lubiane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców Wrocławia. Tam na pewno najecie się do syta ze smakiem – restaurację poleca prestiżowy przewodnik gastronomiczny Gault&Millau. W menu przewidziano m.in. karkówkę marynowaną w cydrze z polskich jabłek, mięsiwa, śledzie i sałatki. Jak na dobrą zabawę przystało nie zabraknie też alkoholu. Wódka będzie serwowana aż do białego rana. Ile kosztuje taka zabawa? Budżet na parę to minimum 300 zł.

Impreza w stylu nowoczesnym

Tym, którzy lubią potańczyć, z pewnością spodoba się oferta wrocławskich klubów nocnych. Szaloną imprezę z DJ-em i kolorowymi światłami planuje Glamour na ul. Ruskiej. Organizatorzy nie wymagają od uczestników przebrania, choć mały dodatek do stroju – np. fikuśny kapelusz czy ekstrawagancka peruka – na pewno spotkają się z aprobatą. Ci z was, którzy chcieliby zaoszczędzić trochę pieniędzy, mogą wybrać się do popularnych dyskotek we Wrocławiu. Nie organizują one wprawdzie specjalnych imprez karnawałowych, ale każdego wieczoru osoby w najciekawszych kostiumach mogą liczyć na szereg przywilejów – darmowe wejście lub kieliszek wódki przy barze. Taką tradycję kultywują m.in. Mundo 71, X-Demon i klubokawiarnia Maniana. Fani muzyki disco z pewnością świetnie odnajdą się w Banana Club. Ci natomiast, którzy szukają czegoś wysmakowanego, docenią lokale Cherry i Grey.

Zabawy tematyczne

Dwie propozycje dla tych, którzy chcieliby zabawić się odrobinę inaczej niż wszyscy. Pierwszą z nich jest „Trylogia karnawałowa z Jamesem Bondem”, którą organizuje restauracja Z nurtem. Cykl stylizowanych imprez odbędzie się na dolnym pokładzie statku Wratislavia. Bawiąc się do muzyki z filmów „Casino Royale” i „GoldenEye”, będziecie mogli zamówić przy barze „wstrząśnięte, niemieszane” Martini Vesper, by poczuć się jak agent 007. Przebrania obowiązkowe. Kolejna propozycja jest połączeniem szampańskiej zabawy z lekcją swingu. Ania i Damian z firmy WestLove organizują karnawał, podczas którego nauczycie się podstaw tego stylu tańca lub doszkolicie posiadane już umiejętności.

Impreza w stylu PRL

Specjalne wydarzenie tematyczne przygotowuje pub PRL. W tym kultowym już dla wrocławian miejscu zorganizowany zostanie ostatkowy wieczór, dzięki któremu przeniesiecie się w czasie. Wódki nie zabraknie dla nikogo. Zakąsicie ją ogórkiem kiszonym, pajdą chleba ze smalcem lub popijecie oranżadą z syfonu. Żeby nie zepsuć atmosfery, ubierzcie się w stroje charakterystyczne dla minionej epoki. Miejsca trzeba rezerwować, a koszt biletu wynosi 100 zł od osoby.

Klasyczna domówka

Ci, którzy chcieliby zaoszczędzić trochę gotówki oraz spędzić wieczór tylko w gronie przyjaciół, powinni zastanowić się nad zorganizowaniem domówki. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Nie trzeba będzie prosić DJ-a o ulubione kawałki muzyczne, bo sami ułożycie sobie playlistę. Unikniecie też ewentualnych problemów z kartą dań – ułożycie własny jadłospis pod gusta swoich gości. Jeżeli więc macie chwilę czasu, by przygotować dekoracje i bufet, powiadomcie znajomych, że robicie najlepszy karnawał w mieście. A jeśli zdarzy się, że w trakcie imprezy zabraknie alkoholu, dzwońcie pod 71 382 82 82. Nasi kierowcy zrobią za was zakupy, doliczając do kwoty na paragonie jedynie 20 zł.

Może Cię zainteresować również