Jak zostać taksówkarzem we Wrocławiu bez licencji lub z licencją? Eko Taxi podpowiada!

Jak zostać taksówkarzem we Wrocławiu bez licencji lub z licencją? Eko Taxi podpowiada!

Jak zostać taksówkarzem we Wrocławiu? Jakie cechy powinien posiadać kierowca taxi? Czy można wykonywać ten zawód bez licencji? Jeżeli myślisz o podjęciu pracy jako taksówkarz, poniższy artykuł jest dla Ciebie! Odpowiadamy na wszelkie pytania nurtujące przyszłych kierowców taxi i omawiamy, jak krok po kroku zostać taksówkarzem. Zastanawiasz się, czy lepiej pracować w korporacji czy może jeździć taxi na własną rękę? Dowiedz się, jakie zalety ma współpraca z firmą o stabilnej pozycji na rynku usług przewozowych. Poznaj także różne możliwości zatrudnienia w Eko Taxi Wrocław i dołącz do zgranego zespołu kierowców! U nas możesz pracować jako taksówkarz nawet bez licencji i własnego samochodu! Sprawdź, jakie wymogi formalne trzeba spełnić, aby rozpocząć pracę jako taksówkarz i już dziś skontaktuj się z Eko Taxi Wrocław w sprawie pracy!

Spis treści:
Czy można być kierowcą taxi bez tego dokumentu?
Jak zostać przewoźnikiem z własnym samochodem lub bez?
Formy współpracy z kierowcami w naszej firmie
Poznaj zmiany, jakie przyniosła deregulacja
Cechy i umiejętności przydatne w pracy kierowcy
Zalety zatrudnienia w naszej firmie

Jak zostać taksówkarzem bez licencji? Zgłoś się do Eko Taxi Wrocław, zyskaj stabilne warunki zatrudnienia i pracuj tak, jak lubisz!

Jak zostać taksówkarzem bez licencji we Wrocławiu? Najprostszą drogą do rozpoczęcia wykonywania wymarzonego zawodu jest zgłoszenie się do korporacji o stabilnej pozycji na rynku usług przewozowych. Taką firmą we Wrocławiu jest Eko Taxi – chętni kandydaci mogą jeździć na naszej licencji. Aby podjąć z nami współpracę, wystarczy spełnić kilka wymogów formalnych i być zmotywowanym do pracy. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją karierę jako kierowca taxi, pomożemy Ci z wszystkimi dokumentami i odpowiednio przeszkolimy do jazdy po Wrocławiu na taksówce. Jak zostać taksówkarzem bez licencji? Jest kilka niezbędnych warunków, jakie należy spełnić, aby podjąć pracę w Eko Taxi Wrocław i zarabiać, jeżdżąc po malowniczej stolicy Dolnego Śląska.

Po pierwsze, aby zostać taksówkarzem, trzeba mieć ukończone 21 lat. Niezależnie od tego, czy chcemy pracować na własnej licencji, czy też przyłączyć się do korporacji. Ta granica wieku została uregulowana w ustawie Prawo o ruchu drogowym i takie kryterium przyjmujemy w Eko Taxi. Kandydaci w wieku 21 lat mogą już mieć pewne doświadczenie w jeździe samochodem i posiadają odpowiednią dojrzałość do wykonywania zawodu taksówkarza. Kolejnym, dość oczywistym wymogiem do podjęcia pracy jako taksówkarz, jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Jeżeli jeszcze go nie masz, a marzy Ci się przemierzanie ulic Wrocławia jako kierowca taxi, niezwłocznie zapisz się na kurs do dobrej szkoły jazdy. Wiele z nich proponuje przyspieszoną naukę, dzięki której już za kilka miesięcy od rozpoczęcia kursu będziesz mógł otrzymać uprawnienia do prowadzenia samochodu osobowego.

Masz ukończone 21 lat i posiadasz prawo jazdy? Świetnie! Aby móc zostać taksówkarzem w Eko Taxi, musisz jeszcze tylko dostarczyć do nas odpowiednie zaświadczenia. Pierwszym z nich jest orzeczenie o niekaralności. Można je szybko i sprawnie wyrobić w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wszyscy kandydaci na taksówkarzy zobowiązani są także do wykonania badań lekarskich. Jeżeli wszystko będzie w porządku, lekarz medycyny pracy wystawi zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy taksówkarza. Kandydat musi także udać się do psychologa po orzeczenie o odpowiedniej sprawności psychomotorycznej. Oba badania wykonywane są w ośrodkach medycyny pracy. Zazwyczaj kandydat na kierowcę może je przejść przy okazji jednej wizyty. Eko Taxi Wrocław oferuje kandydatom pomoc w dopełnieniu formalności i zebraniu odpowiednich zaświadczeń. Wszystkich kierowców chętnych do podjęcia współpracy z naszą firmą, zapraszamy serdecznie do naszego biura, gdzie wspólnie omówimy kolejne kroki prowadzące do rozpoczęcia pracy.

Jak zostać taksówkarzem z licencją?

Jak zostać taksówkarzem w Eko Taxi we Wrocławiu z własnym samochodem lub bez? Zobacz, jak wygląda cały proces krok po kroku!

Jak zostać taksówkarzem w Eko Taxi we Wrocławiu? W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy spełniamy wymienione wyżej wymagania formalne i dostarczyć niezbędne oświadczenie do biura korporacji. Kolejne kroki zależą od tego, czy posiadamy własny samochód, czy nie. Zobacz, jak przygotować auto do roli taksówki i co Eko Taxi proponuje kandydatom, którzy nie mają swojego samochodu.

Jak zostać taksówkarzem z własnym samochodem? Instrukcja krok po kroku

Jeżeli nasze auto jest w dobrym stanie wizualnym oraz posiada sprawną klimatyzację, jak najbardziej możemy nim jeździć, świadcząc usługi przewozowe pod marką Eko Taxi Wrocław. Samochód musi być oczywiście odpowiednio przystosowany do pracy. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych podpowiedzi.

  1. Zamontowanie w samochodzie kasy fiskalnej oraz taksometru.
  2. Odebranie legalizacji taksometru z Urzędu Miar i Wag.
  3. Odpowiednie oznaczenie samochodu firmowymi emblematami Eko Taxi, numerami telefonów na centralę, numerem miejskim oraz numerem wywoławczym. W tym celu umawiamy się z kandydatem na oklejenie jego auta trwałymi naklejkami w dogodnym dla wszystkich terminie.
  4. Zamontowanie lampy taxi, czyli tak zwanego koguta oraz iluminatora – świecącego napisu “EKO TAXI”, który informuje klientów, czy taksówka jest wolna. Eko Taxi Wrocław zapewnia swoim pracownikom wszystkie te elementy.
  5. Wykonanie przeglądu auta na stacji diagnostycznej.
  6. Odebranie z Urzędu Miasta adnotacji “taxi” do dowodu rejestracyjnego samochodu.
  7. Złożenie przez Eko Taxi wniosku o wyrobienie licencji taxi dla naszego pojazdu.
  8. Odebranie licencji – czas oczekiwania może wynosić do 1 miesiąca.
  9. Wyrobienie naklejki z numerem miejskim licencji i umieszczenie jej na samochodzie.
  10. Przejście wewnętrznego szkolenia i rozpoczęcie kariery taksówkarza w Eko Taxi Wrocław!

Jak zostać taksówkarzem bez własnego samochodu?

Marzy Ci się praca na taksówce, spełniasz wszystkie wymogi formalne, ale nie masz własnego auta? Żaden problem! W Eko Taxi możesz jeździć samochodem służbowym, który jest już odpowiednio oklejony i gotowy do pracy. Przejrzyste warunki udostępniania pojazdu są szczegółowo omawiane z kandydatem na taksówkarza.

Jak zostać taksówkarzem we Wrocławiu? Sprawdź, jakie atrakcyjne warunki zatrudnienia i korzyści zyskasz po przyłączeniu się do Eko Taxi

Jak zostać taksówkarzem we Wrocławiu i zyskać pracę na atrakcyjnych warunkach? Przyłącz się do Eko Taxi. W naszej korporacji pomagamy nie tylko w dopełnieniu wszelkich formalności, ale też zapewniamy dobry start poprzez szkolenia naszych nowych pracowników. Przekazujemy naszym taksówkarzom wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu. Na szkoleniu kierowcy dowiadują się, jak działa aplikacja Eko Taxi, przez którą są wydawane zlecenia oraz jak kontaktować się z centralą. Taksówkarze, którzy będą dopiero zaczynać swoją karierę, są także szkoleni z obsługi taksometru, kasy fiskalnej oraz terminala kart płatniczych. Kierowcy dowiadują się też, na jakich zasadach rozliczane są w Eko Taxi kursy bezgotówkowe. Oprócz tego tłumaczymy, jak dzielimy Wrocław na rejony, które są istotne przy wydawaniu taksówkarzom zleceń. Warto to wiedzieć, mimo że w Eko Taxi nie obowiązują różne taryfy taksówkowe. O każdej porze dnia czy nocy i w każdej strefie cena za kilometr wynosi 2,40 zł, a wysokość opłaty początkowej to 6 zł. Ta atrakcyjna oferta cenowa zapewnia naszym taksówkarzom dogodną liczbę zleceń i gwarancję dobrych zarobków.

Jeżeli jest mowa o tym, jak zostać taksówkarzem we Wrocławiu, warto jeszcze opowiedzieć o formach współpracy z korporacją Eko Taxi. Najważniejsze jest to, że kandydat sam wybiera opcję najwygodniejszą dla siebie. Taksówkarz może się zdecydować na zatrudnienie w Eko Taxi, co jest bardzo wygodne, bowiem nie trzeba samodzielnie opłacać podatków czy składek rentowych i emerytalnych do Zakładu Usług Społecznych. Drugą dostępną formą współpracy jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług przewozowych zgodnie z zasadami firmy Eko Taxi. Kierowca zyskuje wtedy dostęp do naszej obszernej bazy klientów i również ma zapewnione zlecenia z centrali i aplikacji mobilnej Eko Taxi. Taksówkarze, którzy mają założone swoje przedsiębiorstwa, rozliczają się z naszą firmą na podstawie wygodnego abonamentu. Kandydat na kierowcę taxi może porównać obie formy współpracy i wybrać tę, która odpowiada mu najbardziej.

Gdy zostaniesz taksówkarzem możesz realizować zlecenia z postoju taxi

Jak zostać taksówkarzem po deregulacji? Czy trzeba zrobić kurs i zdać odpowiedni egzamin, aby wykonywać zawód kierowcy taxi we Wrocławiu?

Zastanawiasz się, jak zostać taksówkarzem po deregulacji i jakie zmiany wprowadzono w przepisach dotyczących zawodu kierowcy taxi? W wyniku deregulacji ze stycznia 2014 roku zniesiono bezwzględny obowiązek odbycia odpowiednich kursów i zdania egzaminów na taksówkarza. Obecnie takie szkolenia nie są w ogóle wymagane w polskich gminach poniżej 100 000 mieszkańców. Z kolei w tych powyżej 100 000 mieszkańców o utrzymaniu lub zniesieniu specjalnych kursów przygotowujących do zawodu taksówkarza decyduje rada miasta. Obecnie we Wrocławiu wszyscy kandydaci na kierowców taxi mają tylko obowiązek ukończenia szkolenia zakończonego egzaminem, który potwierdza ich znajomość topografii miasta oraz przepisów prawa miejscowego. Muszą więc go zdać również osoby, które chcą podjąć pracę w Eko Taxi Wrocław.

Program kursu na kierowcę taxi obejmuje głównie zagadnienia z topografii Wrocławia. Oprócz tego kandydaci zaznajamiają się w przepisami prawa miejscowego, dotyczącymi między innymi przewozu osób i bagaży, oznakowania taksówek, stref i taryf taksówkowych oraz zasad pobierania płatności za przejazdy. Cały kurs trwa 20 godzin. Po zakończeniu nauki należy jeszcze zdać egzamin państwowy, aby zostać taksówkarzem. We Wrocławiu przeprowadza się go w Urzędzie Miasta przy ulicy Zapolskiej. Egzaminy są organizowane nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Ważna wiadomość jest taka, że po deregulacji ceny za kursy i egzaminy na taksówkarza we Wrocławiu są o wiele niższe niż przed rokiem 2014.

Kierowcy Eko Taxi znają więc doskonale topografię Wrocławia. Wiedzą także, gdzie znajdują się bazy noclegowe, gastronomiczne i rekreacyjne. Dowiozą pasażerów bezpiecznie do celu nawet bez użycia GPS. Jest to oczywiście bardzo ważne w zawodzie taksówkarza. Dodatkowo w Eko Taxi dbamy o to, aby nasi kierowce byli przygotowani na różne sytuacje, jakie mogą ich spotkać w trakcie pracy. Omawiamy różne przypadki podczas wewnętrznych szkoleń, o których już wcześniej wspominaliśmy. Rozdajemy też naszym nowym pracownikom materiały, które mogą okazać się przydatne podczas pracy na taksówce.

Jak zostać dobrym taksówkarzem? Dowiedz się, jakie cechy i umiejętności przydadzą ci się w pracy kierowcy taxi we Wrocławiu

Omówiliśmy już, jakie wymogi formalne należy spełnić, aby zostać taksówkarzem i jak wygląda cały proces krok po kroku. W pracy taksówkarza, oprócz znajomości topografii Wrocławia i umiejętności prowadzenia samochodu w sposób bezpieczny, ważne są także atuty dodatkowe. Jakie cechy doceniamy u kandydatów na kierowców w Eko Taxi Wrocław? Aby zostać dobrym taksówkarzem, warto znać języki obce. Dzięki posługiwaniu się angielskim, niemieckim czy hiszpańskim, kierowca może bowiem obsługiwać zdecydowanie większą liczbę kursów. Wrocław jest miastem chętnie odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Podróżnicy często jako sposób poruszania się po mieście preferują właśnie jazdę w wygodnej, klimatyzowanej taksówce.

Kolejną ważną cechą każdego dobrego taksówkarza jest nienaganna kultura osobista. Pasażer w towarzystwie kierowcy taxi powinien czuć się swobodnie i komfortowo. Często przydaje się także otwartość i komunikatywność. Klienci korporacji taksówkowych nierzadko zagadują kierowców o polecane zabytki czy ciekawe miejsca we Wrocławiu. Znajomość atrakcji turystycznych miasta będzie więc dodatkowym atutem dla taksówkarza. Warto też pamiętać, że w pracy kierowcy taxi, tak jak w prawie każdym innym zawodzie, zdarzają się sytuacje stresowe. Trzeba umieć sobie z nimi poradzić. W czasie wewnętrznych szkoleń w Eko Taxi omawiamy różne przypadki, aby przygotować naszych pracowników na przykład na radzenie sobie z wypadkiem na drodze i objazdami czy innymi losowymi zdarzeniami. Oprócz posiadania świadomości, że takie stresogenne sytuacje mogą się zdarzać, warto też wiedzieć, jak zarządzać swoimi emocjami.

Jak zostać taksówkarzem?

Wiesz już, jak zostać taksówkarzem we Wrocławiu? Sprawdź, jakie korzyści wynikają z pracy w Eko Taxi!

Jeżeli zastanawiasz się, jak zostać taksówkarzem, to z pewnością dostrzegasz zalety, jakie niesie ze sobą praca w tym zawodzie. Jeżdżąc we Wrocławiu na taksówce, można poznać wielu inspirujących ludzi czy choćby ćwiczyć sztukę konwersacji i to nie tylko w języku polskim. A jeżeli decydujemy się na współpracę z dużą, sprawne rozwijającą się korporacją, taką jak Eko Taxi, zyskujemy ponadto możliwość zawierania nowych znajomości z kolegami i koleżankami z pracy. Możemy dzielić się doświadczeniami z innymi taksówkarzami z firmy, dyskutować o ciekawych trasach i magicznych zakątkach Wrocławia i okolic. Pracując w Eko Taxi, poznany także osoby, które pracują w naszym biurze oraz na dyspozytorni. Jeżeli nie lubisz samotności, ale cenisz sobie możliwość pracowania w zgodzie ze swoimi potrzebami, zawód taksówkarza to zdecydowanie praca dla Ciebie!

Oprócz korzyści majątkowych, jakie niesie ze sobą praca taksówkarza, kierowcy zyskują o wiele więcej. Poza nawiązywaniem nowych znajomości mogą także odkrywać nowe, wspaniałe miejsca. Być może jakiś kurs zainspiruje nas do ponownego wybrania się pod dany adres w czasie prywatnym z rodziną czy znajomymi. Pasażerowie nierzadko przypominają nam o wspaniałych miejscach we Wrocławiu, zamawiając przejazd do muzeum, restauracji czy galerii. Często też opowiadają o swoich ulubionych miejscowościach na krótką, weekendową wycieczkę poza miasto. Klienci mogą również polecić kierowcom taxi fantastyczny film czy spektakl, z jakiego właśnie wracają wygodną taksówką. Jedno jest pewne – w pracy taksówkarze nie można się nudzić, a ciągły rozwój wynikający ze stałego kontaktu z innymi ludźmi jest zagwarantowany! Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad pracą jako kierowca taxi i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zostać taksówkarzem w Eko Taxi Wrocław – skontaktuj się z nami! Zadzwoń pod numer telefonu wskazany na stronie internetowej lub napisz na adres e-mail.

Może Cię zainteresować również