Praca w Eko Taxi Wrocław – czym powinien się charakteryzować kandydat na taksówkarza i jakie są zalety tego zawodu?

Praca w Eko Taxi Wrocław – czym powinien się charakteryzować kandydat na taksówkarza i jakie są zalety tego zawodu?

Praca w Eko Taxi Wrocław to idealne zajęcie dla otwartych osób, które lubią jazdę po mieście. Zatrudnienie w firmie, która ma stabilną pozycję na rynku usług taksówkarskich, to gwarancja pewnego zarobku i korzystnych warunków współpracy. Zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako taksówkarz? Sprawdź, jakie umiejętności są ważne w tym zawodzie oraz jakie wymagania formalne trzeba spełnić, aby rozpocząć karierę kierowcy w Eko Taxi Wrocław. Dowiedz się, co możesz zyskać, pracując jako taksówkarz – poznaj zalety tego zawodu i perspektywy rozwoju. Ile lat trzeba skończyć, aby jeździć na taksówce oraz czy można podjąć pracę, nie mając licencji i własnego samochodu? Przedstawiamy różne możliwości współpracy z Eko Taxi Wrocław i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy kierowcy. Dołącz do naszej korporacji i wykonuj przyjemną pracę, która daje satysfakcję!

Spis treści:
Zalety zatrudnienia w naszej firmie
Wymagania formalne
Możliwości współpracy
Zatrudnienie bez licencji?
Szkolenie dla kierowców

Jakie zalety niesie ze sobą praca w Eko Taxi Wrocław? Poznaj korzyści, jakie daje wykonywanie zawodu taksówkarza w stolicy Dolnego Śląska!

Praca jako kierowca taxi we Wrocławiu jest bardzo ciekawym i rozwijającym zajęciem. Podjęcie współpracy z korporacją Eko Taxi wiąże się ze stabilnymi warunkami zatrudnienia. Nasza firma na wrocławskim rynku działa już od kilku lat – w tym czasie zdobyliśmy zaufanie wielu pasażerów i zbudowaliśmy obszerną bazę klientów. Dzięki temu, dołączając do Eko Taxi, masz zapewnioną ciągłość zleceń, które zapewnią Ci pewny zarobek. Jakie korzyści, oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia wiążą się z pracą kierowcy taxi we Wrocławiu?

Nawiązywanie nowych kontaktów i zawieranie ciekawych znajomości

W pracy taksówkarza niemal każdego dnia poznaje się nowe osoby. Niekiedy kurs z pasażerem przeradza się w miłą towarzyską rozmowę, a innym razem staje się okazją do poćwiczenia swoich kompetencji językowych podczas pogawędki z zagranicznym klientem. Kultura osobista i otwartość to podstawy pracy kierowcy taxi. Dzięki tym cechom pasażerowie nabierają zaufania do danej firmy i w efekcie stale korzystają z jej usług. Jako kierowca taxi sam możesz zadbać o to, by klienci do Ciebie wracali. Warto zaznaczyć, że klienci Eko Taxi to nie jedne osoby, z którymi masz styczność pracując w naszej firmie. Po przyłączeniu się do nas poznasz także innych kierowców, którzy mogą podzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami i dać Ci cenne wskazówki dotyczące pracy taksówkarza. Będziesz także kontaktować się z dyspozytornią i innymi pracownikami korporacji. Jeżeli lubisz kontakty z ludźmi – praca kierowcy taxi we Wrocławiu jest zdecydowanie zajęciem dla Ciebie!

Brak nudy w pracy i zdobywanie cennego doświadczenia

Nie znosisz bezczynnego siedzenia za biurkiem i zamiast tego wolisz działać? W pracy taksówkarza nie spotka Cię nuda, a każdy dzień jazdy po Wrocławiu będzie dla Ciebie nową przygodą. Mówi się, że nie ma nic gorszego, niż stanie w miejscu i brak odwagi do próbowania nowych rzeczy. W Eko Taxi masz zapewniony ciągły rozwój. Każdy kurs może nauczyć Cię czegoś nowego. Już po kilku tygodniach jazdy taksówką będziesz świetnie znać różne zakątki Wrocławia i okolic. Bez problemu wskażesz najkorzystniejszą trasę łączącą dwa dowolne punkty na mapie stolicy Dolnego Śląska. Co ważne, przyda Ci się to nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym.

Swoboda i decydowanie o samym sobie

W korporacjach taksówkowych zazwyczaj kierowcy mogą sami decydować o tym, w jakich godzinach chcą pracować. Dotyczy to zwłaszcza tych taksówkarzy, którzy mają założoną własną działalność gospodarczą. To od nich zależy, czy wybiorą jazdę w dzień czy w nocy. Co więcej, nie muszą stale jeździć o tych samych porach. Wolisz wstać z samego rana i od razu ruszyć do pracy? A może lubisz się wyspać do południa i zdecydowanie lepiej pracuje Ci się w nocy? Praca kierowcy taxi daje Ci wolność wyboru. Możesz tak ustawić swoje godziny pracy, aby było Ci wygodnie.

Zostań kierowcą Eko Taxi i pracuj we Wrocławiu

Chcesz podjąć pracę jako kierowca w Eko Taxi we Wrocławiu? Sprawdź, jakie wymagania trzeba spełnić, aby rozpocząć karierę taksówkarza

Praca kierowcy taxi we Wrocławiu jest dostępna dla bardzo szerokiego grona osób. Wystarczy spełniać kilka podstawowych wymagań, aby podjąć współpracę z Eko Taxi, czyli jedną z najprężniej działających firm taksówkowych w Polsce. Poniżej przedstawiamy kryteria niezbędne do rozpoczęcia kariery jako kierowca w Eko Taxi Wrocław!

Minimalny wiek kandydata: 21 lat

Aby podjąć pracę jako kierowca taxi we Wrocławiu, trzeba mieć skończone 21 lat. Jest to podstawowy wymóg regulowany ustawą Prawo o ruchu drogowym i takie też kryterium jest przyjmowane w Eko Taxi. W wieku 21 lat kandydaci mogą już wykazać się doświadczeniem jako kierowcy i predyspozycjami przydatnymi w pracy taksówkarza.

Posiadanie prawa jazdy kategorii B

Do rozpoczęcia kariery taksówkarza konieczne jest posiadanie uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego. We Wrocławiu jest wiele świetnych ośrodków szkolenia kierowców, w których można podjąć przyspieszone kursy i już po kilku miesiącach od rozpoczęcia nauki poszukiwać pracy jako taksówkarz.

Przedłożenie orzeczenia o niekaralności

Takie orzeczenie jest wymagane w przypadku wielu różnych zawodów. Nie inaczej jest w przypadku kandydatów na kierowców w Eko Taxi. Zaświadczenie o niekaralności wydaje Krajowy Rejestr Sądowy. Można zgłosić się do odpowiedniej placówki osobiście lub wypełnić wniosek przez Internet.

Wykonanie badań lekarskich oraz psychotechnicznych

Oprócz zaświadczenia o niekaralności będą potrzebne jeszcze dwa orzeczenia. Jedno od psychologa o braku przeciwwskazań psychomotorycznych do wykonywania pracy taksówkarza. Drugie orzeczenie wydaje lekarz medycyny pracy po wykonaniu badań polegających na ocenie stanu zdrowia kandydata.

Warto wiedzieć, że jeżeli kandydat na kierowcę taxi we Wrocławiu nie posiada jeszcze wszystkich wymienionych dokumentów, w Eko Taxi uzyska pomoc przy dopełnianiu tychże formalności.

Czy do rozpoczęcia pracy w Eko Taxi Wrocław niezbędny jest własny samochód? Poznaj różne możliwości współpracy z korporacją

Forma współpracy z Eko Taxi Wrocław zależy od preferencji kandydata. Przyszli taksówkarze sami decydują o wyborze jednej z dostępnych możliwości. Opcje, które może wybrać kandydat, to:

  • zatrudnienie w Eko Taxi – wtedy kierowca nie musi samodzielnie opłacać podatków czy składek rentowych i emerytalnych do Zakładu Usług Społecznych,
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej i jeżdżenie pod szyldem Eko Taxi – kandydat rozlicza się z naszą firmą na podstawie abonamentu, dzięki któremu uzyskuje dostęp do licznych zleceń z naszej centrali i aplikacji mobilnej.

Warto zaznaczyć, że kandydat może też zdecydować pomiędzy jazdą własnym samochodem a pojazdem służbowym. Jeżeli Twoje auto jest w dobrym stanie, jak najbardziej możesz nim pracować. Wystarczy je tylko odpowiednio przygotować do roli taksówki osobowej. W pierwszej kolejności należy zamontować w samochodzie kasę fiskalną oraz taksometr. Legalizację tego drugiego urządzenia trzeba odebrać z Urzędu Miar i Wag. Następnym krokiem jest odpowiednie oznaczenie samochodu. Jeżeli chcemy działać pod szyldem korporacji Eko Taxi, musimy umieścić na samochodzie firmowe emblematy, numer telefonu na centralę, numer miejski oraz numer wywoławczy. Można to zrobić za pomocą magnesów albo – tak jak w naszej firmie – przy użyciu trwałych naklejek. W Eko Taxi umawiamy się z kandydatem na oklejenie jego auta w dogodnym terminie. Przekazujemy też przyszłemu taksówkarzowi lampę taxi, czyli tak zwanego koguta oraz iluminator – świecący napis “EKO TAXI”, dzięki któremu klient może rozpoznać, czy taksówka jest wolna. Montuje się go w prawym górnym rogu przedniej szyby.

Z tak przygotowanym samochodem kandydat na kierowcę w Eko Taxi Wrocław udaje się na stację diagnostyczną w celu wykonania przeglądu. Następnie wybiera się do Urzędu Miasta, aby wbić do dowodu rejestracyjnego pojazdu adnotację “taxi”. Po wykonaniu tych czynności przez kandydata, składamy w UM wniosek o wyrobienie licencji taxi dla danego samochodu. Ta procedura może trwać przez ok. miesiąc. Jednak po odbiorze licencji zostaje już bardzo mało do zrobienia. Wystarczy wyrobić i dokleić na auto nalepki z numerem miejskim licencji. Po tym samochód kandydata jest już gotowy do pracy i kierowca może rozpocząć pracę.

Wszystkie osoby zastanawiające się nad podjęciem pracy w Eko Taxi Wrocław zapraszamy serdecznie do naszego biura na ulicy Inżynierskiej 2 w celu przedstawienia różnych możliwości i omówienia wszelkich dostępnych opcji. W sprawie rekrutacji można także skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej.

Zespół Eko Taxi Wrocław rekrutuje do pracy!

Chcesz podjąć pracę w Eko Taxi Wrocław bez licencji? Nie ma problemu! Sprawdź, jakie cechy powinien posiadać przyszły taksówkarz

Z oferty pracy w Eko Taxi Wrocław mogą skorzystać także osoby bez licencji i własnej działalności gospodarczej. Jak już wspomnieliśmy, możliwe jest jeżdżenie samochodem służbowym. Wystarczy spełnić wszystkie wymogi formalne i dostarczyć do korporacji niezbędne dokumenty. Eko Taxi może udostępnić kierowcy oklejony, w pełni wyposażony i gotowy do pracy samochód z licencją korporacji. Taksówkarzom bez własnego auta także oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia i satysfakcjonującą liczbę zleceń. Jeżeli uważasz, że praca kierowcy taksówki jest dla Ciebie, ale nie masz licencji, sprawdź, czy posiadasz ważne w tym zawodzie cechy i zgłoś się do Eko Taxi Wrocław! Poznaj atuty dobrego taksówkarza.

Znajomość języków obcych

Nie masz dużego doświadczenia jako kierowca, ale znasz języki obce? Posługiwanie się angielskim, niemieckim, rosyjskim czy hiszpańskim będzie dodatkowym atutem kandydata na taksówkarza we Wrocławiu. Do stolicy województwa dolnośląskiego przyjeżdża wielu obcokrajowców, więc umiejętność porozumienia się z nimi będzie bardzo przydatna. Znajomość języków obcych może znacząco wpłynąć na liczbę przyjmowanych zleceń. Kierowca, który posługuje się angielskim czy niemieckim, będzie mógł obsługiwać kursy dla klientów z zagranicy.

Odporność na stres

Nie da się ukryć, że kierowców taxi niekiedy spotykają w pracy sytuacje stresowe. Trzeba umieć sobie z nimi poradzić. Czasami wymagana jest od taksówkarza szybka reakcja i nie ma czasu na analizowanie. Odporność na stres jest w takich przypadkach kluczowa. Panowanie nad swoimi emocjami i spokojne podejście do sprawy przydaje się nie tylko w kontaktach z nieprzyjemnymi klientami, ale także wtedy, gdy na drodze zdarzy się wypadek lub panują wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Perfekcyjna znajomość zasad bezpiecznej jazdy

Od taksówkarzy wymaga się znajomości i stosowania zasad bezpiecznej jazdy. Uczestnikami kursów często są dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której styl jazdy kierowcy stresuje pasażerów. Taksówkarz powinien dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o komfort klientów, którzy jadą z nim samochodem.

Dobra orientacja w terenie i znajomość topografii Wrocławia i okolic

Świetna orientacja w terenie jest niezaprzeczalnym atutem kandydata na kierowcę taxi we Wrocławiu. Jak w każdym dużym mieście, i tu często zdarzają się remonty dróg czy inne prace innowacyjne. Warto wtedy znać trasy alternatywne i nie kierować się wyłącznie wskazaniami GPS-u. Kierowcy Eko Taxi powinni znać nie tylko topografię Wrocławia, ale także orientować się w jego najbliższych okolicach. Klienci często zamawiają kursy do pobliskich miejscowości czy chociażby na Bielany, gdzie mieści się duży kompleks handlowo-usługowy.

Eko Taxi Wrocław szuka osób do pracy

Zostań partnerem Eko Taxi Wrocław. Zobacz, jak przygotowujemy kierowców do pracy taksówkarza

Osoby rozpoczynające pracę w Eko Taxi Wrocław traktujemy po partnersku. Jesteśmy przekonani, że z każdym kierowcą możemy wypracować satysfakcjonujące obie strony warunki współpracy. Wszystkim osobom, które podejmują współpracę z naszą korporacją zapewniamy też odpowiednie przygotowanie do wykonywania zawodu taksówkarza. Prowadzimy wewnętrzne szkolenia, na których omawiane są wszystkie ważne kwestie. Kandydaci dowiadują się, jak działa aplikacja, przez którą wydawane są zlecenia i przez którą taksówkarz kontaktuje się z centralą. Przyszli taksówkarze przechodzą także kurs obsługi taksometru, kasy fiskalnej oraz terminali do kart płatniczych. Przygotowujemy kierowców do obsługi kursów bezgotówkowych, które są realizowane w Eko Taxi dla klientów biznesowych i indywidualnych. Omawiamy również najczęściej spotykane sytuacje w pracy taksówkarza i sposoby na radzenie sobie z nimi. Kierowcy otrzymują od nas przydatne materiały, z których będą mogli korzystać podczas wykonywania usług z oferty Eko Taxi Wrocław. Dbamy w ten sposób o komfort pracy naszych taksówkarzy. Chcemy przekazać im maksimum wiedzy i przydatnych w trakcie wykonywania pracy wskazówek.

W trakcie szkolenia dla przyszłych taksówkarzy omawiamy również to, w jaki sposób Wrocław jest podzielony na rejony i jak przebiegają granice poszczególnych stref taksówkowych. Warto to wiedzieć, mimo że w Eko Taxi obowiązuje taka sama cena za kilometr w każdym obszarze – 2,40 zł. Także opłata początkowa nie zmienia się w zależności od strefy i zawsze wynosi 6 zł. Dzięki tym atrakcyjnym cenom kierowcy mogą mieć pewność, że zleceń na kursy będą mieli pod dostatkiem. To właśnie między innymi dzięki tak atrakcyjnemu cennikowi firmie Eko Taxi udało się zbudować silną pozycję na rynku usług przewozowych. Duże znaczenie miała i wciąż ma także nienaganna kultura osobista naszych kierowców i ich doskonałe przygotowanie do wykonywanej pracy. Dzięki temu, że zapewniamy naszym taksówkarzom atrakcyjne warunki współpracy, czerpią oni satysfakcję z wykonywanego zawodu, a nasi klienci są zadowoleni z jakości kursów z Eko Taxi Wrocław.

Może Cię zainteresować również