Przewóz osób we Wrocławiu i okolicach – najbezpieczniej i najwygodniej z Eko Taxi! Poznaj ofertę i cennik

Przewóz osób we Wrocławiu i okolicach – najbezpieczniej i najwygodniej z Eko Taxi! Poznaj ofertę i cennik

Przewóz osób we Wrocławiu to jedna z najprężniej działających tu usług, podobnie jak w każdym innym, dużym mieście. Do przewozu osób służą tramwaje, autobusy, autokary, pociągi i oczywiście taksówki. I choć komunikacja miejska funkcjonuje we Wrocławiu bardzo sprawnie, ludzie często wybierają taxi. Powody mogą być różne – czasami podróż komunikacją uniemożliwia nam duży bagaż lub ciężkie i nieporęczne zakupy zrobione przed chwilą w centrum handlowym. Z usług taksówkowych w postaci przewozu osób we Wrocławiu korzystają także osoby, którym zależy na szybkim dotarciu w dane miejsce lub po prostu cenią sobie wygodę podczas poruszania się po mieście. Niekiedy konieczność zamówienia taksówki wiąże się z przewozem osób niepełnosprawnych. Wrocław to miasto, w którym znajdziemy setki ofert, ale jak wybrać te najlepsze i najtańsze usługi taksówkowe? Poznaj cennik i dowiedz się więcej o Eko Taxi Wrocław!

Spis treści:
Kursy dla osób niepełnosprawnych
Poznaj nasz cennik
Jak zamówić kurs?
Zamawianie przez aplikację mobilną
Kursy dla osób nieletnich

Przewóz osób niepełnosprawnych we Wrocławiu. Wybierz Eko Taxi – sprawny, komfortowy i bezpieczny transport na terenie Wrocławia i okolic

Przewóz osób niepełnosprawnych we Wrocławiu zapewniają liczne firmy taksówkowe i przewozowe. Również podróżowanie komunikacją miejską jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Niestety nie wszystkie pojazdy są przystosowane do ich potrzeb, przez co wiele osób poruszających się na wózku czy podpierających się laską rezygnuje z podróży tramwajami czy autobusami. MPK podaje, że co trzeci pojazd jest przystosowany do użytku przez niepełnosprawnych. Mowa o autobusach i tramwajach niskopodłogowych – takie rozwiązanie znacznie ułatwia osobom niepełnosprawnym wejście lub wjechanie na wózku inwalidzkim do pojazdu. Kładzie się także duży nacisk na edukację kierowców w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym w korzystaniu z komunikacji miejskiej. I choć we Wrocławiu dokłada się wszelkich starań ku temu, aby zachęcić osoby niepełnosprawne do korzystania z komunikacji miejskiej, nie zawsze jest to dla nich wygodne rozwiązanie.

Osoby niepełnosprawne mogą się nie czuć komfortowo, przebywając na przystanku w oczekiwaniu na specjalnie przystosowany pojazd danej linii. Sama podróż autobusem czy tramwajem często jest dla nich po prostu niewygodna i nieprzyjemna. W przeciwieństwie do podróży taksówką. Nie zapominajmy, że są także takie osoby, które nie mogą poruszać się samodzielnie, a podczas przemieszczania się po mieście towarzyszy im opiekun. W takich przypadkach także często się okazuje, że o wiele lepszym pomysłem jest wspólny przejazd taksówką niż środkami komunikacji miejskiej. Najlepiej oczywiście, jeżeli wybrany przez nas środek transportu będzie oferował kursy po Wrocławiu w atrakcyjnych cenach – tak jak Eko Taxi.

W Eko Taxi we Wrocławiu, w przeciwieństwie do wielu firm taxi, przewóz osób niepełnosprawnych jest możliwy i nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą za przejazd. Wystarczy, że osoba niepełnosprawna jest w stanie samodzielnie wsiąść do samochodu lub podróżuje z kimś, kto jej w tym pomoże. Również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą skorzystać z usług Eko Taxi. Warto tylko pamiętać o tym, że nie wszyscy taksówkarze są w stanie przesadzić pasażera do auta, ale za to chętnie pomogą w schowaniu wózka do samochodu i na koniec kursu podstawią go pod drzwi samochodu tak, aby klient mógł swobodnie się przesiąść. Aby mieć pewność, że wózek zmieści się do auta, warto wspomnieć o jego przewozie przy składaniu zamówienia. Samochody, którymi jeżdżą kierowcy Eko Taxi, nie są na razie przystosowane do przewozu osób z każdym rodzajem niepełnosprawności, ponieważ póki co nie posiadają platform do wciągania wózka wraz z pasażerem.

Przewozy we Wrocławiu

Cennik usług przewozu osób w Eko Taxi we Wrocławiu. Poznaj nasze atrakcyjne, stałe stawki, bez względu na strefę taksówkową i porę dnia czy nocy!

Cennik przewozu osób w Eko Taxi we Wrocławiu jasno świadczy o atrakcyjności naszej oferty. Nasze usługi taksówkowe należą do jednych z najtańszych i najlepszych w Polsce. Oferujemy bowiem przewóz osób nie tylko we Wrocławiu – samochody z charakterystyczną zieloną koniczynką jeżdżą także po Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Lublinie. W każdym z tych miast proponujemy naszym klientom atrakcyjne ceny kursów. Z jakich elementów składa się koszt przejazdu samochodem Eko Taxi? Mamy do czynienia z dwoma, a w wyjątkowych sytuacjach z trzema elementami. Jednym z nich jest opłata początkowa – we Wrocławiu wynosi ona jedynie 6 zł i jest w nią wliczona opłata za pierwszy przejechany kilometr. Do tego doliczamy kwotę odpowiadającą liczbie kolejnych przejechanych kilometrów. W stolicy Dolnego Śląska cena za 1 kilometr przejechany naszą wygodną taksówką to tylko 2,40 zł/km! Trzeci element nie dotyczy zwykłego przewozu osób w taxi. Dodatkowe opłaty wiążą się z postojem taksówki na życzenie klienta lub wykonaniem innych usług, na przykład zakupów na telefon. O tym jednak powiemy nieco więcej później.

Klienci, którzy chcą skorzystać z przewozu osób we Wrocławiu, często pytają o różnice w cenie w dni powszednie i święta oraz w godzinach porannych i nocnych. W Eko Taxi cena za kilometr jest stała, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – zawsze wynosi 2,40 zł/km. Podobnie opłata początkowa nie jest wyższa niż 6 zł niezależnie od taryfy i strefy. Co to oznacza? Koszt każdego przejechanego kilometra w ramach kursu z Eko Taxi we Wrocławiu będzie zawsze taki sam, niezależnie od tego, o jakiej godzinie i w jaki dzień tygodnia odbył się przejazd. Warto wiedzieć, że w innych firmach taksówkowych we Wrocławiu opłaty mogą się zmieniać zgodnie z tymi wytycznymi. Koszty kursów czasami wzrastają także wtedy, kiedy skorzystamy z taksówki zaparkowanej na postoju. Korzystając z przewozu osób Eko Taxi, masz pewność, że cena kursu zawsze będzie atrakcyjnie niska. Warto też wspomnieć, że w przypadku długich tras, powyżej 40 kilometrów, koszt przejazdu jest ustalany indywidualnie – tak, aby był korzystny dla klienta.

Dzięki przejrzystemu cennikowi przewozu osób we Wrocławiu z Eko Taxi możemy w łatwy sposób obliczyć koszt kursu z dowolnej lokalizacji początkowej do punktu końcowego. Na ogólnej stronie Eko Taxi znajduje się kalkulator, który pozwoli oszacować koszty przejazdów naszymi samochodami. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy zestawienie przykładowych cen przejazdów na kilku najpopularniejszych liniach:

  • z Dworca Głównego do Galerii Dominikańskiej – ok. 10 zł;
  • z galerii Magnolia Park do Wrocławskiego Parku Technologicznego – ok. 14 zł;
  • z wrocławskiego Rynku do galerii Sky Tower – ok. 13 zł;
  • z ulicy Dworcowej na teren Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika – ok. 35 zł,
  • z Narodowego Forum Muzyki na ulicę Legnicką – ok. 15 zł,
  • z ulicy Nowodworskiej na FAT Wrocław – ok. 18 zł.

Tani przewóz osób we Wrocławiu – zamów wygodną, szybką i bezpieczną taksówkę przez telefon lub stronę internetową Eko Taxi!

Tani przewóz osób we Wrocławiu to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość usług i adekwatną do nich, atrakcyjną cenę. W Eko Taxi dokładamy wszelkich starań ku temu, aby korzystanie z naszej oferty przewozu osób było jak najbardziej komfortowe dla każdego naszego klienta. Po pierwsze, maksymalnie udoskonaliliśmy system zarządzania zleceniami przejazdów. Staramy się odbierać połączenia od klientów tak szybko, jak to możliwe i zapewnić im jak najkrótszy czas oczekiwania na taksówkę. Aby maksymalnie ułatwić cały proces, wprowadziliśmy różne sposoby zamawiania taksówki – przez telefon lub przez aplikację mobilną.

Pierwszy i zarazem bardzo prosty sposób zamówienia samochodu Eko Taxi to zgłoszenie zlecenia przez telefon. Wystarczy wybrać numer na naszą centralę i po połączeniu się z dyspozytornią podać adres, na jaki ma przyjechać taksówka. Warto wtedy zgłosić wszelkie niestandardowe potrzeby, na przykład, że pasażerów będzie więcej niż 4 lub że w samochodzie będzie jechało zwierzę. Można zamówić taksówkę na “jak najszybciej” lub na konkretną godzinę. Wszyscy klienci zamawiający Eko Taxi przez telefon mają także możliwość zapytania o to, jaki będzie szacowany koszt kursu. Dzięki temu możemy przygotować sobie gotówkę wcześniej. Oczywiście można też wybrać płatność kartą i w ogóle się tym nie przejmować. Wszystkie samochody Eko Taxi są wyposażone w terminale. Drugi sposób zamawiania taksówki to skorzystanie z prostej w obsłudze aplikacji mobilnej. Jak ona działa?

Wrocław ma bardzo rozbudowane usługi przewozowe

Chcesz skorzystać z przewozu osób we Wrocławiu? Złóż zamówienie w prostej aplikacji mobilnej Eko Taxi i podróżuj samochodem specjalnie dopasowanym do swoich preferencji

Przewóz osób we Wrocławiu w Eko Taxi można także szybko i wygodnie zamówić w aplikacji mobilnej. Będzie ona sprawnie działać zarówno na Androidzie, jak i systemie iOS. Jak dokładnie działa nasza aplikacja? Wszystko jest bardzo proste i intuicyjne. Pobranie i zainstalowanie aplikacji zajmuje niecałą minutę. Po jej otworzeniu po raz pierwszy klient zostanie poproszony o udzielenie dostępu do swojej lokalizacji oraz pamięci wewnętrznej. Dzięki temu nie będziemy musieli wpisywać adresu, na jaki ma przyjechać po nas taksówka. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie zawsze dokładnie wiemy, jak określić swoją lokalizację, na przykład będąc w restauracji w oficynie, stojąc u zbiegu ulic lub przebywając w środku parku. Z kolei dostęp do pamięci wewnętrznej jest potrzebny, ponieważ na urządzeniu będą zapisywane fragmenty wyświetlanej mapy, co znacznie przyspieszy działanie aplikacji. Wpisujemy także swój numer telefonu, aby kierowca Eko Taxi mógł w prosty sposób skontaktować się za pośrednictwem naszego serwera z osobą zamawiającą przewóz osób we Wrocławiu. Udzielenie zgody na udostępnianie danych oraz podanie numeru odbywa się tylko raz, przy pierwszym uruchomieniu aplikacji.

Gdy klient chce zamówić taksówkę, aplikacja sama ustawi adres początkowy według jego lokalizacji. Można oczywiście zmienić te dane na dowolnie przez siebie wybrane. Jest także pole do wpisania adresu, na którym będzie zakończony kurs. W celu określenia punktu początkowego i celu podróży pomocna może się okazać mapka, na której możemy zaznaczyć miejsce, z jakiego chcemy ruszyć oraz to, w które chcemy się dostać. W aplikacji Eko Taxi automatycznie zostanie oszacowany koszt kursu oraz czas oczekiwania na kierowcę. W kolejnym oknie można określić swoje indywidualne preferencje, a także szczegóły istotne w zamówieniu:

  • czy w kursie będzie brało udział więcej osób niż 4,
  • czy kierowca powinien znać język angielski,
  • czy będziemy potrzebować dużo miejsca do przetransportowania bagaży – w takim wypadku zostanie do nas wysłany samochód kombi z wydłużonym nadwoziem,
  • czy w podróży będą uczestniczyły zwierzęta.

W aplikacji możemy też określić preferowaną metodę płatności: gotówką lub karta płatniczą. Istnieje także opcja wybrania przejazdu bezgotówkowego. Jest także pole do wpisania dodatkowych uwag dotyczących adresu. Po złożeniu zamówienia, na ekranie komórki lub tabletu klienta wyświetlą się wszystkie potrzebne dane: czas przyjazdu taksówki, rodzaj samochodu obsługującego przejazd oraz aktualna lokalizacja pojazdu. Pokaże się także orientacyjna cena za kurs. Aplikacja Eko Taxi to bardzo wygodny sposób zamawiania przewozu. Pobranie jej i zainstalowanie na urządzeniu mobilnym jest całkowicie darmowe.

Przewozy taxi we Wrocławiu to alternatywa dla autobusów

Bezpieczny przewóz osób nieletnich z Eko Taxi we Wrocławiu – zamów samochód z fotelikiem dla malucha lub skorzystaj z monitorowanego przewozu dzieci

Eko Taxi we Wrocławiu zapewnia przewóz osób w każdym wieku oraz o każdej porze dnia i nocy. Z nami mogą podróżować nawet bardzo małe dzieci. Aby maksymalnie ułatwić sobie przemieszczanie się po mieście z maluchem, najlepiej jest wybrać tanią, wygodną i bezpieczną taksówkę. Nie trzeba mieć ze sobą fotelika – według przepisów wystarczy, że przewożone taksówką dzieci będą przypięte pasami bezpieczeństwa. Jeżeli jednak rodzice zamawiający kurs w Eko Taxi wyrażą takie życzenie, zapewnimy odpowiedni fotelik dla dziecka w naszym samochodzie. Chcemy bowiem zadbać nie tylko wygodę naszych klientów podczas przejazdu, ale także o pełne bezpieczeństwo wszystkich pasażerów i równie ważny komfort psychiczny. Pamiętajmy przy składaniu zamówienia o zaznaczeniu, że potrzebny będzie fotelik. Warto wiedzieć także o tym, że w firmach, które oferują przewóz osób, ale nie są to licencjonowane firmy taksówkowe, dzieci muszą jeździć w fotelikach.

Kolejnym udogodnieniem dla wszystkich rodziców, jakie oferujemy w Eko Taxi jest monitorowany przewóz dzieci. Możemy zapewnić nieletniemu bezpieczną podróż także wtedy, kiedy jedzie taksówką bez opiekuna. Jest to bardzo przydatna opcja w różnych sytuacjach, na przykład kiedy chcemy zapewnić dziecku szybki i wygodny dojazd do szkoły czy na zajęcia dodatkowe. Wybierając monitorowany przewóz dzieci z Eko Taxi, mamy pewność, że pociecha komfortowo dojedzie w dane miejsce. Rodzice ustalają z kierowcą przebieg trasy, a jeżeli wyrażą takie życzenie, po przejechaniu kursu otrzymują informację o tym, że dziecko bezpiecznie dotarło do celu. W Eko Taxi jesteśmy otwarci na wszelkie potrzeby naszych klientów związane z przewozem osób we Wrocławiu. Zresztą nie tylko – oferujemy szereg ciekawych usług dodatkowych. Zapracowane osoby z pewnością ucieszą się z opcji zamówienia zakupów na telefon i to przez całą dobę! Możemy także pomóc w uruchomieniu samochodu lub odprowadzić auto naszych klientów. W przypadku szczególnych, nietypowych potrzeb – prosimy o kontakt. Na pewno wspólnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie!

Może Cię zainteresować również