Taxi we Wrocławiu – tanie przejazdy z możliwością płacenia kartą, do zamówienia na telefon i aplikację mobilną

Taxi we Wrocławiu – tanie przejazdy z możliwością płacenia kartą, do zamówienia na telefon i aplikację mobilną

Taxi we Wrocławiu to usługa bardzo chętnie wybierana przez osoby spieszące się na lotnisko, biznesmenów wybierających się na spotkanie służbowe czy też nocnych marków wracających z udanej zabawy na wrocławskim rynku. Sprawdź, dlaczego taksówki w Mieście Stu Mostów są tak popularne i poznaj ofertę najtańszej sieci taxi!

Spis treści:
Popularność kursów we Wrocławiu
Użytkownicy i klienci
Aplikacja mobilna
Formy płatności za przejazd
Ciekawostki

Dlaczego taxi we Wrocławiu cieszą się tak dużą popularnością?

Taxi we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością zarówno mieszkańców, jak i osób przyjezdnych. Wynika to z faktu, że Wrocław jest ogromną metropolią, którą trudno przemierzać pieszo, gdy bardzo nam się śpieszy. Zamówienie taksówki znacznie skraca czas dotarcia w wyznaczone miejsce, jest to więc niezwykle komfortowy i szybki środek lokomocji.

Choć komunikacja publiczna w mieście jest bardzo szeroko rozwinięta, a połączenia tramwajowe i autobusowe sięgają nawet najdalszych części Wrocławia, okoliczności nie zawsze sprzyjają znalezieniu odpowiedniego przystanku. Gdy potrzebujemy pilnie dostać się na drugi koniec miasta, przetransportować się na lotnisko lub zdążyć na teatralną premierę, tramwaj z różnych przyczyn może nie spełnić naszych oczekiwań. Niektóre przejazdy wymuszają bowiem niewygodne przesiadki, a część połączeń przestaje funkcjonować późną porą. We Wrocławiu kursują co prawda nocne autobusy, jednak w większości jest to środek transportu pojawiający się na przystanku raz na godzinę lub dwie.

Inna kwestia, dla której taksówki we Wrocławiu stanowią nieodłączny element krajobrazu, jest czas, w jakim realizowane są przejazdy. Taksówkarze niejednokrotnie mogą wjeżdżać w miejsca niedostępne dla innych kierowców, dzięki czemu oszczędzają tak cenny dla klientów czas, dowożąc ich na miejsce szybciej, niż gdyby zdecydowali się na inny środek transportu. Większość linii tramwajowych zlokalizowana jest na trasach, dzięki którym możliwy będzie przejazd przez jak największą część miasta, co znacząco wydłuża czas przejazdu. W przypadku korzystania z taksówki mamy pewność, że kierowca wybierze najbardziej optymalną i najszybszą trasę.

Taxi we Wrocławiu oferują także wysoki komfort podróżowania. Żaden autobus nie dostarczy nas bezpośrednio pod drzwi domu czy mieszkania (no, chyba że mieszkamy tuż pod przystankiem!), nie zaoferuje nam także bagażnika na torby i walizki oraz ewentualnej pomocy przy ich załadunku. W taksówkach znaleźć można także specjalne foteliki przeznaczone do jeżdżenia z dziećmi, a w razie konieczności, niektóre korporacje oferują także możliwość przewozu zwierząt. Przejazd taksówką bywa także nieocenionym komfortem w sytuacji, gdy na zewnątrz panują szczególnie niekorzystne warunki atmosferyczne. Ulewa, wichura bądź śnieżyca sprawiają, że na myśl o wyjściu z domu masz ochotę zakopać się w kołdrach i poduszkach? To moment, aby zadzwonić na taksówkę!

Taxi we Wrocławiu

Kto korzysta z taxi we Wrocławiu? Poznaj najczęstszych użytkowników taksówek!

Taxi we Wrocławiu to forma transportu wybierana przez bardzo różnych użytkowników. Według badań na temat rynku taksówkarskiego przeprowadzonych przez iTaxi, czyli największą aplikację służącą do zamawiania taksówek w Polsce, ponad 40% pasażerów jest w wieku od 25 do 30 lat. Osoby po pięćdziesiątym roku życia to mniej niż 2% wszystkich osób decydujących się na kurs taxi.

Jako że Wrocław jest miastem niezwykle ożywionym po zmroku, z usług taksówkarzy korzystają przeważnie osoby, które potrzebują transportu do klubów lub wygodnego przejazdu do domu po zakończonej zabawie. Największe mrowie samochodów z charakterystycznymi kogutami dostrzec można w okolicach wrocławskiego rynku oraz Pasażu Niepolda, gdzie nieprzerwanie tętni nocne życie stolicy Dolnego Śląska.

Z taxi korzystają także klienci biznesowi, którzy taryfą jeżdżą do pracy bądź na spotkania służbowe. Wśród klientów nie brakuje także turystów, którzy nie znają topografii miasta i decydują się na skorzystanie z pomocy doskonale orientującego się w terenie taksówkarza. Stres związany z koniecznością dotarcia do miejsca noclegowego czy innego istotnego punktu docelowego zamienia się wówczas na komfort płynący z szybkiej i bezpiecznej metody transportu.

Według raportu przedstawionego przez iTaxi w Polsce taksówkami najczęściej jeżdżą mężczyźni. Badania wskazały, że pasażerki stanowią jedynie 21% wszystkich klientów.

Szukasz taniego taxi we Wrocławiu? Sprawdź cenę za kilometr i wybierz Eko Taxi, czyli najtańsze taksówki w mieście!

Według badań zawartych w raporcie “Polskie Taksówki 2016” taxi we Wrocławiu oferują pasażerom bardzo atrakcyjne ceny. Średnia cena za kurs w Polsce wynosi 29,95 zł, a we Wrocławiu – 28,18 zł! Oznacza to, że koszty ponoszone za korzystanie z wrocławskich taksówek nie wykraczają poza średnie krajowe stawki. Dużo więcej zapłacimy za kurs w Warszawie (średnio 32,45 zł) oraz najdroższych w zestawieniu Katowicach (33,66 zł!).

Spore zróżnicowanie cenowe pojawia się także pomiędzy ofertami różnych korporacji na terenie samego Wrocławia, przy czym szczególnie atrakcyjne warunki cenowe znaleźć można w ofercie Eko Taxi.

Eko Taxi to ogólnopolska sieć taksówek wyróżniających się charakterystyczną, zieloną koniczynką umieszczoną na boku samochodów. Auta należące do Eko Taxi znaleźć można aż w sześciu miastach na mapie Polski! Mowa tu o Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Lublinie, a od niedawna także o Wrocławiu.

Tym, co wyróżnia taksówki wyróżnione koniczynką na tle innych korporacji, z pewnością jest ich cena. Zamawiając Eko Taxi we Wrocławiu, zapłacimy bowiem jedynie 2,40 zł za kilometr trasy! Zakładając, że koszt “trzaśnięcia drzwiami”, czyli opłata początkowa wynosi jedynie 7 złotych, oferta stanowi najatrakcyjniejszą propozycję na rynku wrocławskich taksówek!

Tanie taxi Wrocław

Nie przepadasz za zamawianiem taksówki przez telefon? Poznaj aplikację mobilną Eko Taxi i zamawiaj online we Wrocławiu i innych miastach Polski!

Zamawianie taxi we Wrocławiu i (każdym innym mieście) nierozłącznie kojarzy się z wykonaniem połączenia telefonicznego. Są osoby, które nie przepadają za tą formą rezerwacji usługi. Powodem może być chociażby długi czas oczekiwania na połączenie, z jakim spotkać się można, dzwoniąc po taksówkę w czasie szczególnego natężenia ruchu. Bywa także, że podczas rozmowy z dyspozytorem pojawiają się problemy z zasięgiem, a czasem, w kluczowych chwilach okazuje się, że nie mamy nic na koncie, aby móc skontaktować się z centralą. W takich sytuacjach pojawia się jednak zbawienne rozwiązanie – bezpłatna aplikacja mobilna Eko Taxi!

To program przystosowany specjalnie na telefony z systemem operacyjnym Android oraz iOS, dzięki któremu zamawianie taksówki jest tak proste, jak tradycyjne wyciągnięcie kciuka! Aplikacja nic nie kosztuje, za to oferuje bardzo wiele przydatnych opcji, dzięki którym nasz przejazd spełniać będzie nawet najbardziej wymyślne oczekiwania pasażera.

Poza klasyczną możliwością wpisania adresu docelowego, dzięki aplikacji Eko Taxi możesz także wybrać typ zamawianego samochodu, idealnie dopasowując go do liczby podróżujących. Nie zabrakło również opcji związanych z wyborem metody płatności – za pomocą jednego kliknięcia możesz zdecydować, czy za kurs wolisz zapłacić kartą czy gotówką. Dzięki temu pod wskazany adres przyjedzie samochód, który w razie potrzeby wyposażony będzie w terminal bądź gotówkę w razie konieczności wydania ewentualnej reszty z rachunku. Aplikacja pozwala także na wybranie udogodnień w postaci klimatyzacji czy możliwości przewozu zwierząt.

Aby skorzystać z programu, należy wskazać swoją lokalizację i kliknąć przycisk “zamów”. W tym momencie na ekranie ukaże się mapa z zaznaczonym adresem oraz lokalizacją taksówki wraz z jej numerem korporacyjnym, marką i modelem. Podany zostanie także przybliżony czas oczekiwania na przyjazd samochodu. Gdy kierowca taxi dotrze na wskazane w zamówieniu miejsce, na Twoim telefonie pojawi się odpowiednie powiadomienie. Dzięki temu masz pewność, że samochód już czeka, nawet jeśli wskazany czas oczekiwania na taksówkę był nieco dłuższy.

Aby przejść przez proces weryfikacyjny i rozpocząć korzystanie z aplikacji, wystarczy pobrać ją i zainstalować na telefonie komórkowym, a następnie wprowadzić do systemu swój numer telefonu. Dzięki temu dyspozytor Eko Taxi będzie mógł przypisać zamówienie do właściwego klienta. Nie musisz pamiętać numeru telefonu na taxi, wystarczy jedynie kliknięcie!

Aż 95 procent ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniach do raportu “Polskie Taksówki 2016”, zamawia taxi przy pomocy aplikacji mobilnych, zupełnie pomijając dzwonienie na centralę. Jest to najwygodniejsza i najszybsza forma zarezerwowania kursu, który w całości odpowiadać będzie wszystkim oczekiwaniom pasażera.

Aplikacja Eko Taxi Wrocław

Jaką formę płatności wybierasz, zamawiając taxi we Wrocławiu? Karta, gotówka a może przejazdy bezgotówkowe?

Gotówka przez bardzo długi czas stanowiła główną formę płatności za taxi we Wrocławiu i innych miastach Polski. Czasy uległy jednak zmianie, gdyż – jak wynika z raportu opublikowanego przez specjalistów z iTaxi – gotówką płaci około 35% badanych. Znacznie więcej osób (ponad połowa ankietowanych) wybiera realizację płatności przy pomocy karty płatniczej, kredytowej bądź debetowej. Coraz więcej samochodów wyposażonych jest bowiem w terminal, dzięki któremu nie musisz pamiętać o noszeniu przy sobie gotówki. Gdy pasażer korzysta z karty, znika także problem wydawania reszty i pospiesznego liczenia pieniędzy, co może być szczególnie uciążliwe podczas nocnych powrotów do domu, gdy brakuje nam stosownego źródła światła.

Karta i gotówka to niejedyne formy płatności, jakie są dostępne w Eko Taxi. Dla swoich stałych klientów korporacja przygotowała także atrakcyjną ofertę różnego rodzaju przejazdów bezgotówkowych. W momencie podpisania umowy z Klientami (którymi bardzo często są firmy zamawiające taksówki dla swoich pracowników), Eko Taxi udostępnia im specjalną platformę elektroniczną. Dzięki temu możliwa jest skuteczna realizacja przejazdów bezgotówkowych przy pomocy jednorazowych bonów przejazdowych i specjalnie wydanych kart. Eko Taxi umożliwia także wysłanie taksówki na zamówienie z aplikacji mobilnej oraz specjalnie uprawnionych numerów telefonicznych.

Taxi Wrocław płatność

Co dają transakcje bezgotówkowe przy korzystaniu z taxi?

Zamawianie taxi na zasadach przejazdu bezgotówkowego umożliwia stałe kontrolowanie kosztów związanych z usługami transportowymi. To także świetny sposób, aby móc dokładnie prześledzić historię dotychczas zrealizowanych kursów. Dzięki temu firmy mogą na bieżąco kontrolować przejazdy zamawiane przez swoich pracowników. Uporządkowane informacje dotyczące historii zamówień to także świetny materiał do raportów, w których bez problemu wyodrębnić można poszczególne jednostki kosztowe. W ten sposób podsumowania zawierać mogą dane na temat przejazdów zrealizowanych w ramach konkretnych eventów i projektów, czy też podział ze względu na konkretne działy firmy.

Co więcej, korzystanie z przejazdów bezgotówkowych Eko Taxi umożliwi generowanie jednorazowych voucherów na kurs taksówką, które pobrać można w formacie PDF, a następnie wydrukować bądź przesłać drogą e-mailową. Platforma elektroniczna Eko Taxi umożliwia także nadawanie indywidualnych uprawnień i ograniczeń na przejazdy. Osoba zarządzająca transakcjami może przykładowo zdecydować, że kursy bezgotówkowe realizowane będą jedynie w dni robocze czy też wyłącznie w godzinach pracy. Możliwe jest także nałożenie odgórnego limitu na liczbę przejazdów do zrealizowania bądź zastrzeżenie widełek cenowych, jakie obowiązywać będą dla wszystkich kursów w ramach umowy.

Realizacja kursów bezgotówkowych jest niezwykle prosta w obsłudze – tuż po zakończeniu przejazdu kierowca taksówki wpisuje kwotę z taksometru do terminala, a pasażer mający podpisaną umowę na przejazdy bezgotówkowe zatwierdza ją indywidualnym, czterocyfrowym kodem PIN. Następnie na podstawie zarejestrowanych w systemie kursów wystawiana jest odpowiadająca im faktura VAT.

Rozliczenie należności za przejazdy bezgotówkowe zrealizować można przy pomocy przelewu bankowego. W Eko Taxi standardowy termin uiszczenia opłaty za wykorzystane kursy wynosi aż 21 dni.

Czy wiesz, że sylwester jest najbardziej pracowitym dniem dla kierowców taxi we Wrocławiu? Poznaj inne ciekawostki na temat taksówek w Polsce!

Ile kilometrów wynosi średni kurs taxi we Wrocławiu? Co jest najważniejsze dla pasażera wybierającego taksówkę? W które dni tygodnia dyspozytorzy dostają najwięcej zamówień i ile trwa przeciętny przejazd taksówką w poszczególnych miastach Polski?

Na powyższe pytania postanowili odpowiedzieć sobie twórcy wspomnianego raportu “Polskie Taksówki 2016”, dzięki czemu udało się poznać bardzo wiele niezwykle ciekawych faktów na temat taksówek, jeżdżących nimi kierowców oraz korzystających z usług taxi pasażerów. Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek spytać o imię kierowcę obsługującego twój kurs? Z badań wynika, że imiona najczęściej spotykane wśród polskich taksówkarzy to Piotr, Krzysztof oraz Jan.

Taksówki, które spotkać możemy na ulicach Wrocławia, Poznania, Warszawy i innych dużych miast najczęściej mają kolor srebrny, choć nie brakuje także czarnych, granatowych i białych aut. Jak wynika z raportu kierowcy taxi we Wrocławiu i innych dużych miastach Polski najczęściej jeżdżą samochodami marki Ford, Skoda lub Opel. W czołówce wysoko plasują się także Toyoty oraz samochody z salonów Renault i Citroena.

Nikogo nie zaskoczy pewnie to, że najważniejszą kwestią, jaką przy wyborze taksówki kieruje się potencjalny pasażer, jest przewidywana cena za kurs. W drugiej kolejności liczy się dostępność taksówki w danym momencie. Najmniej osób bierze pod uwagę opinie znajomych czy też przyzwyczajenie do wybranej korporacji.

Średni czas trwania pojedynczego kursu we Wrocławiu wynosi 15 minut, podobnie jak w Poznaniu. Dłużej jeździ się taksówką w pozostałych polskich metropoliach. Dotarcie na wyznaczone miejsce w Warszawie zajmuje prawie 20 minut, natomiast w Łodzi – 17 minut. Średnio podczas przejazdu pasażerowie taxi we Wrocławiu pokonują około 7,5 kilometra. To znacznie mniej niż w przypadku Trójmiasta i Warszawy, gdzie taksówki kursują zwykle na trasach mierzących średnio 11,5 kilometra.

Najczęstszymi godzinami przyjmowania zleceń na kurs jest czas między godziną 9:00 a 10:00, kiedy rozpoczynają się pierwsze biznesowe spotkania. Część z pasażerów dojeżdża również w ten sposób do pracy. Ogromną popularnością taksówki cieszą się także pomiędzy 23:00 a 1:00, wskazując na szczególnie intensywne życie towarzyskie ich użytkowników. Najwięcej zamówień pojawia się w soboty, a najbardziej pracowitym dniem roku dla kierowców z całej Polski jest 31 grudnia, kiedy większość mieszkańców miast potrzebuje środka transportu, który szybko i wygodnie dostarczy ich na uroczystą zabawę sylwestrową.

 

 

Może Cię zainteresować również