Wydarzenia we Wrocławiu – poznaj nadchodzące wydarzenia kulturalne, sportowe i dla dzieci

Wydarzenia we Wrocławiu – poznaj nadchodzące wydarzenia kulturalne, sportowe i dla dzieci

Wydarzenia we Wrocławiu to temat rzeka. Niezwykle szerokie spektrum różnego typu imprez, koncertów, festiwali czy warsztatów dla osób w różnym wieku niezmiennie cieszy mieszkańców Miasta Stu Mostów oraz licznych gości, zapewniając im niezapomniane wrażenia oraz wiele rozwojowych możliwości spędzania wolnego czasu. Każdy dzień rodzi nowe perspektywy. Wystarczy uważnie śledzić kalendarz wrocławskich wydarzeń, aby znaleźć dla siebie coś interesującego. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie we Wrocławiu?

Spis treści:
Atrakcje kulturalne
Najciekawsze eventy sportowe
Urozmaicenia dla dzieci
Eventy muzyczne

Jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w najbliższym czasie we Wrocławiu?

Wrocław, który nie tak dawno pełnił zaszczytną rolę Europejskiej Stolicy Kultury, nie spoczął na laurach i nadal angażuje się w organizację wielu interesujących wydarzeń kulturalnych. Co roku Miasto Stu Mostów zaprasza do siebie artystów z całego świata, stając się areną rozlicznych festiwali, których celem jest rozwijanie różnych obszarów sztuki i kultury. Na przełomie lipca i sierpnia wrocławianie i wszyscy przybywający do miasta goście zapraszani są do uczestnictwa w filmowym Festiwalu Nowe Horyzonty. W podobnym okresie odbywa się Festiwal Teatralny Dialog, podczas którego prezentowane są spektakle z całego świata. Najbliższe miesiące również obfitują w wiele interesujących inicjatyw kulturalnych.

Wydarzenia we Wrocławiu to także liczne spektakle teatralne

Europejski Festiwal Szkła

Jednym z ciekawszych i bardziej nietypowych wydarzeń, które odbędą się w najbliższych dniach we Wrocławiu jest Europejski Festiwal Szkła Play With Glass. Rozpocznie się on 18 października i będzie trwał do 5 listopada 2017 roku. Podczas szóstej już edycji festiwalu będziemy mieli okazję poznać niezwykle zróżnicowane dzieła, inspirowane szkłem jako materiałem. W Play With Glass biorą udział artyści z całego świata, prezentując zaskakujące formy, często wprawiające w zachwyt i zadumę. Wykorzystanie w sztuce szkła jako surowca w połączeniu z nowinkami technologicznymi, jakie oferuje XXI wiek, oraz kreatywnością współczesnych artystów to coś, co naprawdę warto zobaczyć.

Fractures, czyli wystawa Małgorzaty Kosiec. Nowe spojrzenie na sztukę we Wrocławiu

W okresie od 27 października do 26 listopada 2017 roku, a zatem przez cały miesiąc, w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu będziemy mieli okazję obejrzeć wystawę prac Małgorzaty Kościec, zatytułowaną Fractures. W murach zamku leśnickiego zaprezentowane zostaną portrety typograficzne stworzone z wykorzystaniem licznych znaków i symboli, które tworzą kolejne warstwy poszczególnych dzieł. Dzięki wykorzystaniu metody laserunkowej prace zyskują jeszcze bardziej namacalny i wielowymiarowy charakter. Tytułowe załamania nawiązują nie tylko do nieregularności widocznych w portretach już na pierwszy rzut oka, lecz także mają wymiar symboliczny. Wyrażają bowiem zróżnicowane stany emocjonalne i psychiczne przedstawianych postaci. Kim jest intrygująca artystka? Małgorzata Kosiec w 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i od tamtego czasu realizuje swoje artystyczne powołanie, czego owocem jest prezentowana we Wrocławiu wystawa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Fidelio w Operze Wrocławskiej

Fidelio stanowi dzieło wyjątkowe choćby ze względu na to, że jest to jedyna opera stworzona przez wybitnego kompozytora – Ludwiga van Beethovena. Fidelio już po pierwszej premierze, która odbyła się w 1805 roku, uznany został za przykład bardzo dojrzałej i wybitnej twórczości. Utwór szybko został zaliczony do operowego kanonu i pozostaje w nim również współcześnie. Nie dziwi zatem fakt, że Opera Wrocławska we współpracy ze Słoweńską Operą Narodową w Lublanie postanowiła odświeżyć ten nietracący na aktualności spektakl. Premiera Fidelio odbędzie się 17 listopada 2017 roku o godzinie 19:00.

Jakie wydarzenia sportowe oferuje Wrocław w najbliższym czasie?

Wydarzenia odbywające się we Wrocławiu mają cieszyć nie tylko miłośników kultury, lecz także sportowych wrażeń. Niektórzy z nas zapewne pamiętają jeszcze emocje towarzyszące odbywającym się niedawno Igrzyskom Sportów Nieolimpijskich World Games 2017. Wspomniana impreza stanowiła doskonałą okazję zarówno do poznania nietypowych dyscyplin sportowych, jak i do spotkania z mieszkańcami innych krajów, a nawet kontynentów. Ponadto w Mieście Stu Mostów regularnie odbywają się liczne maratony biegowe i rowerowe. Jednym z nich, który często wzbudza spore kontrowersje, jest organizowany co jakiś czas przejazd rowerowy nazywany Masą Krytyczną. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa i władz miasta na często ignorowane problemy rowerzystów. We Wrocławiu nie brakuje także centrów sportu i rekreacji, w których mieszkańcy mogą rozwijać swoje sportowe zainteresowania. Poniżej prezentujemy wydarzenia sportowe, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzących tygodniach.

Bieg Niepodległości z wąsem 2017

Jednym z ciekawszych wydarzeń sportowych, które odbędą się we Wrocławiu 11 listopada o godzinie 11:11 jest Bieg Niepodległości z wąsem. Ta intrygująca impreza ma na celu uczczenie ważnego momentu w historii naszego kraju i zwrócenie uwagi na to, co aktualne, czyli kwestie związane ze zdrowym stylem życia. Czym wyróżnia się ten bieg? Przede wszystkim zestawem akcesoriów, które uczestnicy otrzymują przed startem. Otóż poza standardowym ekwipunkiem, w zakres którego wchodzą woda, posiłek regeneracyjny i numer startowy, każdy biegacz otrzymuje również piękne wąsy towarzyszące mu do samej mety. Ten intrygujący i zabawny jednocześnie gest służy uczczeniu pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego. Biegacze mają do pokonania dystans o długości 10 kilometrów. Trasa wyścigu wyznaczona została na terenie Stadionu Olimpijskiego, który znajduje się przy al. Ignacego Paderewskiego 35 we Wrocławiu. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu, powinny zarejestrować się przez stronę internetową poświęconą imprezie oraz uiścić wskazaną przez organizatorów opłatę. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni pamiątkowym medalem z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Na miejscu będą również dostępne okolicznościowe koszulki.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie

Już 10 listopada we Wrocławiu odbędzie się wzbudzający spore zainteresowanie turniej gry w badmintona z udziałem dolnośląskich służb mundurowych. Wydarzenie organizowane jest w Centrum Sportowym Hasta La Vista we Wrocławiu. Dla mieszkańców Wrocławia i okolic to doskonała okazja, aby zobaczyć w akcji osoby, które każdego dnia czuwają nad naszym bezpieczeństwem. W imprezie wezmą bowiem udział pracownicy jednostek takich jak Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie, Straż Pożarna, ABW oraz Straż Więzienna. W turnieju wyodrębniono pięć różnych kategorii, a wśród nich:

  • gry pojedyncze w postaci singli mężczyzn do 40 roku życia,
  • gry pojedyncze w postaci singli mężczyzn powyżej 40 roku życia,
  • singiel kobiet,
  • rozgrywki deblowe z udziałem dwóch mężczyzn i dwóch kobiet,
  • rozgrywki deblowe mieszane z udziałem mężczyzny i kobiety.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w badmintonie odbędą się w godzinach 9:00-16:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wrocław obfituje w wydarzenia sportowe, np. turniej badmintona

VII Mistrzostwa Wrocławia w Tenisie Stołowym dla amatorów

Już niebawem wszyscy miłośnicy tenisa stołowego będą mogli wziąć aktyny lub bierny udział w VII Mistrzostwach Wrocławia w Tenisie Stołowym dla amatorów. Kwalifikacje do rozgrywek odbywają się we wrocławskim klubie Anima 5 listopada i 3 grudnia 2017 roku. Turniej finałowy zaplanowany został na czerwiec 2018 roku. Wtedy też wręczone zostaną nagrody. W ramach Mistrzostw Wrocławia w Tenisie Stołowym dla amatorów wyodrębniono dwie kategorie. Kryterium podziału stanowi wiek uczestników. I tak w kategorii pierwszej będą się zmagać chłopcy i dziewczęta w wieku od 6 do 14 lat – rozgrywki będą się odbywały w godzinach 10:00-12:00. W ramach drugiej kategorii zmierzą się ze sobą kobiety i mężczyźni w wieku do 15 do 69 roku życia. Rozgrywki będą się odbywały od godziny 13:00.

Po zakończeniu rozgrywek w ramach obu kategorii nagrodzeni zostaną zdobywcy trzech pierwszych miejsc. Celem organizatorów wydarzenie jest popularyzacja gry w tenisa stołowego i wyłonienie najbardziej utalentowanych w tym zakresie osób. W roli koordynatora i głównego sędziego turnieju wystąpi Alina Mikijaniec – reprezentantka kadry narodowej tenisa stołowego, kilkukrotna Mistrzyni Polski Seniorów i Mistrzyni Europy.

Jakie wydarzenia mogą zainteresować mieszkające we Wrocławiu dzieci?

Wrocław troszczy się nie tylko o organizację ciekawych wydarzeń dla osób dorosłych, ale też dla dzieci. W Mieście Stu Mostów nie brakuje atrakcji, dzięki którym najmłodsi mieszkańcy mogą miło spędzić czas, rozwijając swoje zainteresowania i przyrodzone talenty. Nie brak tu zatem imprez kulturalnych, sportowych oraz warsztatów tematycznych przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Laboratorium szalonych naukowców, czyli zabawa i nauka w jednym

Dzieciom, które wykazują zainteresowanie ciekawostkami z szeroko pojętego świata nauki, polecamy niezwykły pokaz – Laboratorium szalonego naukowca. Widowisko łączy proces edukacyjny ze wspaniałą zabawą. Wydarzenie odbędzie się 7 listopada 2017 roku o godzinie 18:30 w sali koncertowej Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka, która znajduje się przy ul. Karkonoskiej 10. Impreza może się okazać interesująca nie tylko dla maluchów, lecz także dla ich rodziców. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną bowiem eksperymenty wywodzące się z różnych gałęzi nauki. Ponadto wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wygłoszonej przystępnym językiem opowieści o miejscu Ziemi we Wszechświecie. Dzieci będą także miały okazję poznać odpowiedzi na wiele nurtujących je zagadnień, których nie potrafią wyjaśnić nawet rodzice. Wstęp na Laboratorium szalonych naukowców kosztuje od 45 do 55 złotych.

Kapelusze z pióropuszem oraz Eleganckie panie, wytworni panowie, czyli cykl zabaw plastycznych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat

Organizatorzy różnego typu wydarzeń we Wrocławiu przeznaczonych dla dzieci nie zapominają również o tych najmłodszych pociechach. Właśnie tak jest w przypadku cyklu zabaw plastycznych Kapelusze z pióropuszem oraz Eleganckie panie, wytworni panowie zorganizowanym przez Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. Wydarzenie odbywa się w ramach wystawy Moda i kino, której celem jest prezentacja najsłynniejszych kostiumów filmowych oraz ich dokumentacji fotograficznej. Na wystawie będziemy mogli także zobaczyć fragmenty scenografii z najsłynniejszych polskich filmów. Jest to zatem gratka nie tylko dla najmłodszych uczestników życia kulturalno-społecznego, lecz także dla ich rodziców, a zatem idealny sposób na wspólne spędzenie czasu. Wspomniane zabawy plastyczne dla dzieci odbędą się w następujących terminach:

  • 19 listopada 2017 – Kapelusze z pióropuszem,
  • 17 grudnia 2017 roku – Eleganckie panie, wytworni panowie.

Prowadzenie obu wydarzeń zostało powierzone Alicji Abramowicz. Pod jej czujnym okiem dzieci będą miały okazję wykonać prace plastyczne inspirowane historią mody kształtowaną przez kino. Warsztaty organizowane są w Pawilonie Czterech Kopuł. Zapisów dokonuje się w dziale oświatowym instytucji, na tydzień przed rozpoczęciem zajęć, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00. Udział w zabawie kosztuje zaledwie 3 zł.

Teatr Bąbli prezentuje spektakl dla dzieci – Huśtawka

10 grudnia 2017 roku o godzinie 10:30 Teatr Bąbli, działający w ramach Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, zaprasza wszystkie dzieci do czwartego roku życia do udziału w niezwykłym spektaklu Huśtawka. Przedstawienie, wyreżyserowane przez Agnieszkę Mielcarek, opowiada o tym, co szczególnie ważne w pierwszych latach rozwoju dzieci, a mianowicie o determinacji i wierze we własne marzenia. Dzieciństwo budowane na takich wartościach pozwoli dorastającemu dziecku wchodzić życie z odpowiednią dozą śmiałości, odwagi i wiary w siebie. Huśtawka opowiada o dwóch przyjaciółkach, które są duchowymi następczyniami słynnego człowieka renesansu – Leonarda da Vinci. Dziewczynki, marząc o unoszeniu się w przestworzach, konstruują niezwykłą, huśtającą się machinę, dzięki której mogą przeżyć podniebną podróż. Co ciekawe, po zakończeniu spektaklu wszystkie dzieci będą miały okazję do zabaw z aktorami. Bilety na spektakl dostępne są w cenie 19 zł.

Jakie wydarzenia muzyczne odbędą się w najbliższym czasie we Wrocławiu?

Wrocław jest miastem, w którym corocznie odbywa się naprawdę wiele wydarzeń muzycznych o różnym charakterze. W Mieście Stu Mostów miłośnicy różnych gatunków muzyki zawsze znajdą okazję do miłego spędzenia czasu. Tradycją stała się rockowa 3-Majówka, podczas której osoby przybywające do Wrocławia z całej Polski próbują ustanowić Gitarowy Rekord Guinnessa. Fani lubiący odpoczywać i bawić się w rytmie reggae tłumnie przybywają na One Love Sound Fest, a świętem dla miłośników jazzu jest odbywający się w kwietniu Jazz nad Odrą. Regularnie organizowane są także rożnego rodzaju przeglądu muzyczne. O Wrocławiu nie zapominają też najbardziej popularni artyści. Co będzie się działo w najbliższych tygodniach?

Wydarzenia we Wrocławiu to także niezapomniane chwile na koncertach

Koncert Agnieszki Chylińskiej

Już 16 listopada 2017 roku w Centrum Koncertowym A2, znajdującym się przy ul. Góralskiej 5, odbędzie się koncert doskonale znanej na polskiej scenie muzycznej – Agnieszki Chylińskiej. Wydarzenie stanowi część trasy koncertowej, która promuje najnowszy album artystki, zatytułowany Forever Child, wydany w 2016 roku. Jeden ze znajdujących się na płycie krążków – Królowa łez – uzyskał już status Diamentowego Singla, a to za sprawą 35 milinów wyświetleń w serwisie YouTube.

Multimedialne wydarzenie w klimacie Pink Floyd

Wszyscy miłośnicy legendarnego zespołu Pink Floyd z pewnością chętnie wybiorą się 4 listopada do Sali Koncertowej Radia Wrocław, która znajduje się przy ul. Karkonoskiej 10. To właśnie tam odbędzie się koncert zespołu Spare Bricks, który od lat wykonuje najpopularniejsze utwory gigantów muzyki rockowej. Oryginalne brzmienie głosu wokalistki – Agnieszki Szpargały – nadaje wykonywanym utworom niepowtarzalnego charakteru. Koncert to aż dwie godziny czystej, muzycznej przyjemności. Będziemy mieli okazję usłyszeć utwory takiej jak Another Brick in the Wall part II, Comfortably Numb, Hey You czy też słynne Wish You Were Here.

Koncert Lemon we Wrocławiu

Już 9 grudnia 2017 roku w Sali Audytoryjnej WCK przy ulicy Wystawowej 1 we Wrocławiu odbędzie się koncert zespołu Lemon organizowany w ramach jesiennej trasy koncertowej TU/Etiuda Zimowa. Podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć utwory z dwóch płyt – Tu oraz Etiuda Zimowa. Lemon zaskakuje tutaj swoich fanów nieco inną odsłoną twórczości, utrzymanej w pełnym wrażliwości, lirycznym tonie. Stąd też podczas tej trasy koncertowej Lemon nie występuje w klubach, lecz w pięknych salach koncertowych i filharmonijnych, które mogą zapewnić utworom odpowiednią oprawę muzyczną.

Może Cię zainteresować również