Eko Taxi przedstawia popularne i sprawdzone zajęcia dla dzieci we Wrocławiu

Eko Taxi przedstawia popularne i sprawdzone zajęcia dla dzieci we Wrocławiu

Oferta zajęć dla dzieci we Wrocławiu jest bogata. Prowadzone są kursy językowe dla najmłodszych, warsztaty artystyczne, działają kluby sportowe i koła zainteresowań. Aktywności pozalekcyjne cieszą się popularnością ze względu na wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, która dobiera odpowiednie zabawy do wieku uczestników. Dzięki Eko Taxi dowiecie się, jakie propozycje dla rodziców przygotowały wrocławskie firmy i na które aktywności naprawdę warto zapisać najmłodszych.

Spis treści:
Dla małych muzykantów i tancerzy
Artystyczne dusze
Rozwój sportowy
Edukacja

Zajęcia muzyczne dla dzieci we Wrocławiu polecane przez Eko Taxi

Kontakt z muzyką, czyli śpiew, gra na instrumentach, taniec, tworzenie muzyki, a nawet samo jej słuchanie wpływają bardzo korzystnie na ogólny rozwój dziecka już od wczesnego niemowlęctwa. Specjaliści podkreślają, że każdy przedszkolak powinien chociaż przez jakiś czas uczęszczać na zajęcia muzyczne. Ucząc się piosenek, maluchy naturalnie ćwiczą pamięć i dykcję, a grając na bębenku, fortepianie czy flecie rozwijają sprawności manualne.

Rytmika

Istotą lekcji rytmicznych jest odtwarzanie muzyki za pomocą ruchów ciała. W ich skład wchodzą też taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna. Prowadzone są w niemal każdym żłobku i przedszkolu. Rytmika jest ważna dla rozwoju młodego człowieka – uwrażliwia go na sztukę i wychowuje na samodzielnego oraz inteligentnego odbiorcę muzyki, a czasem też na jej przyszłego wykonawcę. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z wyższym wykształceniem muzycznym i pedagogicznym, często z wieloletnim doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi.

Taniec

Wachlarz kursów tanecznych dla najmłodszych w stolicy Dolnego Śląska jest naprawdę imponujący. Prowadzi je nie tylko większość placówek przedszkolnych i szkół, ale także instytucje kultury i prywatne przedsiębiorstwa. Maluchy i starszaki mogą uczyć się tańca m.in. w Capitolu i Operze Wrocławskiej. Dużą popularnością cieszy się mieszczące się na drugim piętrze Sky Tower Egurrola Dance Studio. Oczywiście istnieje również alternatywa dla tych, którzy nie chcą dojeżdżać do zakorkowanego miasta. Bardzo dużo propozycji znajdziemy także poza centrum. Lekcje na wrocławskich Krzykach prowadzi choćby tamtejszy Dom Kultury.

Wrocław – zajęcia plastyczne dla dzieci z wygodnym dojazdem Eko Taxi

Na lekcjach rysunku i malowania mali artyści doskonalą umiejętności manualne oraz wyobraźnię twórczą, rozwijają swoje zainteresowania i zdolności plastyczne. Takie zajęcia dla przedszkolaków polepszają rozwój sprawności motorycznej i wrażliwości artystycznej, kształcą wyobraźnię, zdolność myślenia i zaspokajają potrzebę aktywności. We Wrocławiu warsztaty dla najmłodszych prowadzi wiele instytucji z pozoru niezwiązanych z działalnością kulturalną, np. kawiarnia Malinkowo (Psie Pole). Dzieci z rodzicami wspólnie tworzą tematyczne prace. Poznają przy tym rówieśników z okolicy, a ojcowie i mamy spokojnie mogą napić się kawy lub herbaty z innymi dorosłymi. Warto sprawdzić, czy na osiedlu, na którym mieszkacie jakiś lokal nie prowadzi podobnych warsztatów. Jeśli nie, może warto samemu zainicjować takie spotkania? Korzyści odczują wszyscy – kawiarenka, rodzice oraz świetnie bawiące się maluchy.

Kompletnie za darmo!

Darmowe zajęcia dla dzieci we Wrocławiu są często elementem różnych festiwali (np. Brave Kids lub Noc Muzeów), ale nie tylko. Od 27 stycznia do 30 czerwca w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej będą w tym roku odbywać się Rodzinne Niedziele. W programie znalazły się zajęcia techniczno-plastyczne: warsztaty splotów tkackich czy rozgrywki w popularne planszówki. Na ul. Grabiszyńską, gdzie działa Firlej, wygodnie dojedziecie Eko Taxi z każdego zakątka miasta.

Maluchy podczas warsztatów muzycznych

Zajęcia sportowe dla dzieci we Wrocławiu – które według klientów Eko Taxi są godne uwagi?

Zajęcia ruchowe dla dzieci we Wrocławiu są bardzo popularne. Chyba każdemu rodzicowi choć raz przeszło przez myśl, żeby zapisać swoją pociechę na jakiś sport. Czy warto? Jaką dyscyplinę wybrać, by maluch był zadowolony? Treningi powinny być też dopasowane do możliwości fizycznych i wieku dzieci. Przy zapisach należy zwrócić uwagę na wyposażenie sal i kompetencje instruktorów. Oto propozycje Eko Taxi!

Dla maluszków

Zajęć dla niemowlaków we Wrocławiu jest wiele. My polecamy na początek postawić na basen, na który mogą chodzić już 4-miesięczne maluszki. Pływanie to nie tylko znakomita zabawa, ale też doskonała okazja do ćwiczeń wpływających na dalszy rozwój fizyczny dzieci. Co więcej, poruszając się w wodzie z mamą lub tatą, niemowlę pogłębia więź ze swoim rodzicem. Dziecięce kursy oferują już nie tylko Aquapark i baseny w centrum, ale niemal wszystkie pływalnie we Wrocławiu.

Dla starszaków

Dla starszego dziecka sport może okazać się nie tylko zabawą, ale też pasją na lata. Warto dać mu swobodę w wyborze aktywności i pole do eksperymentów – możliwe, że będzie musiało poznać kilka różnych dyscyplin nim znajdzie tę, w której poczuje się najlepiej. Na brak ofert we Wrocławiu nie można narzekać. Oprócz standardowego tańca i piłki nożnej możliwe jest trenowanie akrobatyki, tenisa czy sportów walki. Polecamy w szczególności kluby karate i aikido niedaleko pl. Grunwaldzkiego.

Wrocław oferuje całą gamę zajęć edukacyjnych dla dzieci. Eko Taxi wybiera najciekawsze

Lekcje w szkołach mają przede wszystkim za zadanie przekazać dzieciom konkretną wiedzę teoretyczną. Niestety rzadko przy tym rozwija się ich talenty i zdolności. Poza treningami sportowymi, ważnymi dla zdrowia naszych milusińskich, warto też zapisać dzieci na zajęcia, które będą stymulowały ich kreatywność i poszerzały ogólną znajomość świata. We Wrocławiu istnieje szereg placówek, które tym się zajmują.

Robotyka

Robotyka to względnie nowa dziedzina wiedzy. Ponieważ zapotrzebowanie na inżynierów stale rośnie, zajęcia dla dzieci z konstruowania i sterowania mechanizmami stały się niezmiernie popularne. Jest to interesująca opcja dla uczniów chcących tworzyć i programować nowoczesne urządzenia. Lekcje przeznaczone są zarówno dla młodszych uczestników, jak młodzieży szkolnej – można w nich brać udział od 5 do 16 roku życia. Warsztaty są oparte przede wszystkim na zabawie znanymi klockami Lego. W ofertach kilku organizatorów znajdują się też bardziej zaawansowane lekcje programowania, jednak w większości przeznaczone są dla starszych dzieci. Tych, którzy jeszcze nie są przekonani do zapisania pociechy na regularne zajęcia, świetną propozycją będą weekendowe warsztaty.

Języki obce

Mały człowiek poznaje świat przez zabawę, dlatego naukę języków obcych najlepiej rozpocząć właśnie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Uczenie się niemieckiego, angielskiego czy chińskiego to nie tylko wzbogacanie słownictwa, ale też poszerzanie dziecięcych horyzontów, kształtowanie świadomości społecznej i kulturowej. Zapamiętywanie nowych zwrotów ćwiczy szybkość kojarzenia. We Wrocławiu maluchy mogą nauczyć się praktycznie każdego języka, choć najpopularniejszym jest oczywiście angielski. Na kolejnych miejscach pod względem popytu są niemiecki, francuski i hiszpański. Trochę ciężej jest znaleźć niszowe kursy czeskiego, koreańskiego czy niderlandzkiego. Wtedy zostają nam jednak indywidualne „korki”.

Jak widać we Wrocławiu nie ma problemu ze znalezieniem zajęć dodatkowych dla dziecka. Większy problem mogą mieć rodziny, które mieszkają na przedmieściach, chociaż i tam oferta edukacji pozaszkolnej jest już coraz bogatsza. Pomoc w dojazdach na wymarzone lekcje i warsztaty oferuje oczywiście Eko Taxi, a kurs zamówić można telefonicznie lub przez wygodną aplikację.

Może Cię zainteresować również