Imprezy we Wrocławiu – poznaj kalendarz najciekawszych wydarzeń klubowych, plenerowych i kulturalnych

Imprezy we Wrocławiu – poznaj kalendarz najciekawszych wydarzeń klubowych, plenerowych i kulturalnych

Imprezy we Wrocławiu to bardzo obszerny i niemal niewyczerpany temat, który wymaga ciągłej aktualizacji. Miasto Stu Mostów gwarantuje doskonałą zabawę na różnych płaszczyznach. Niezliczone kluby prześcigają się w pomysłach na niezapomniane imprezy taneczno-muzyczne, a instytucje kulturalne organizują coraz to ciekawsze festiwale i przeglądy. Na brak atrakcji nie mogą także narzekać miłośnicy sportu oraz najmłodsi uczestnicy życia społeczno-kulturalnego. Sprawdźmy zatem, jakie imprezy odbędą się we Wrocławiu w najbliższych tygodniach!

Spis treści:

Wydarzenie charytatywne – Gala Muzyki Filmowej
Festiwal Teatralny Dialog
Jarmark Jadwiżański
Mała Akademia Cyrkowa dla dzieci
Urodziny klubu Akademia
Bieg Seniora we Wrocławiu

Gala Muzyki Filmowej, czyli charytatywna impreza dla miłośników klasyki z Wrocławia i nie tylko!

Gala Muzyki Filmowej to impreza organizowana we Wrocławiu ramach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów, obchodzonego corocznie w październiku. Wydarzeniu przewodzi Narodowe Forum Muzyki (NFM) Celem tej charytatywno-muzycznej akcji jest nie tylko pozyskanie funduszy dla ośrodków opieki paliatywnej oraz hospicjów, lecz także poszerzanie świadomości społecznej na temat sposobu ich funkcjonowania. Jedną z głównych atrakcji zaplanowanych w ramach tegorocznej Gali jest występ niezwykłej orkiestry symfonicznej, która na co dzień występuje w Narodowym Forum Muzyki. Dyrygenturę podczas koncertu obejmie Przemysław Neumann, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora NFM. Wśród wielu filmowych kompozycji muzycznych będziemy mieli okazję usłyszeć motywy z kultowych filmów takich jak Władca Pierścieni, Opowieści z Narnii, Park Jurajski czy Gladiator. Podczas Galii przeprowadzona zostanie także aukcja charytatywna, której przewodził będzie redaktor Radia Wrocław – Marek Obszarny.

Koncert muzyki filmowej we Wrocławiu - impreza charytatywna

 

Gala Muzyki Filmowej odbędzie się 7 października 2017 roku o godzinie 19:00 w Narodowym Forum Muzyki, które mieści się przy pl. Wolności 1. Bilety wstępu dostępne będą w formie dobroczynnych cegiełek. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia, niezbędnego w codziennym funkcjonowaniu placówek opieki paliatywnej oraz hospicjów.

Szukasz imprezy teatralnej we Wrocławiu? Zapraszamy na Festiwal Teatralny Dialog

Festiwal Teatralny Dialog to impreza cykliczna, która organizowana jest we Wrocławiu od 2001 roku. W tym roku wydarzenie odbędzie w okresie od 14 do 21 października. Podczas dziewiątej już edycji festiwalu będziemy mieli okazję poznać najważniejsze, a zarazem najciekawsze formy teatralne wywodzące się z różnych krajów europejskich. Festiwal organizowany jest w tak zwanym trybie biennale, czyli w lata nieparzyste, i trwa przez cały tydzień – od poniedziałku do niedzieli. Każdego dnia miłośnicy teatru mogą uczestniczyć w dwóch spektaklach. Jedno z prezentowanych przedstawień zawsze jest spektaklem polskim, drugie wystawia zagraniczna grupa teatralna. Każdy taki cykl podsumowywany zostaje dyskusją panelową. To właśnie ten element stanowi jedną z głównych idei Festiwalu. Celem jego inicjatorki, Krystyny Meissner, było bowiem stworzenie płaszczyzny do dialogu i wymiany doświadczeń między artystami z różnych krajów i kręgów kulturowych. Dzięki spotkaniom pod szyldem Dialogu artyści związani z teatrem mogą skonfrontować ze sobą różne estetyki, tematy, style, języki, motywy przewodnie, a także role teatru i powiązane z nim szkoły teoretyczne. Aby podobne zestawienia były jeszcze ciekawsze, prezentowane każdego dnia przedstawienia dobierane były na zasadzie podobieństwa na określonej płaszczyźnie. Zyskujący coraz większą popularność i renomę Festiwal, z czasem zaczął pełnić dodatkową rolę. Z wydarzenia, którego głównym celem był przegląd różnych form teatralnych, zmienił się platformę do dyskusji nad najbardziej ważkimi problemami współczesnego świata. Artyści, będący przedstawicielami różnych obyczajowości, w prezentowanych spektaklach snują opowieści, których głównym wątkiem są motywy wyjęte ze współczesnego świata.

Impreza teatralna we Wrocławiu - Festiwal Dialog

 

Miłośników imprez historycznych i dobrej zabawy zapraszamy na wrocławski Jarmark Jadwiżański

Jarmark Jadwiżański to jedna z ciekawszych imprez historycznych organizowanych jesienią we Wrocławiu. Jej inicjatorem jest Centrum Kultury Zamek. Jarmark, jak co roku, odbędzie się 1 października o godzinie 12:00. Celem wydarzenia jest upamiętnienie postaci Jadwigi Śląskiej, niegdyś żony Henryka Brodatego, dziś żywej legendy Zamku w Leśnicy. Wizyta na Jarmarku Jadwiżańskim stanowi doskonałą okazję do poznania średniowiecznych tradycji. Bractwa rycerskie, składające się z osób niezmiennie zafascynowanych kulturą wieków średnich, ożywiają to miejsce, stwarzając nam możliwość przeniesienia się do świata, który dawno przeminął. Organizowane będą emocjonujące pokazy walki bronią białą, warsztaty rzemieślnicze, a także konkursy mediewistyczne. Na terenie Jarmarku zobaczymy także licznych kuglarzy, wędrownych artystów oraz sztukmistrzów, którzy dostarczą przybyłym gościom dodatkowych atrakcji. Będziemy mieli również okazję podziwiać przy pracy przedstawicieli dawanych rzemiosł. Na Jarmarku Jadwiżańskim swoje stanowiska będą mieli złotnicy, bednarze oraz tkacze. Aby zabawa przebiegała w jak najlepszej atmosferze, nie zabraknie stanowisk z dzbanami pełnymi miodu z lokalnych pasiek oraz piwa warzonego według średniowiecznych receptur. Tak huczne święto nie mogłoby się obyć bez pokazów teatralnych utrzymanych w nieco już zapomnianej konwencji. Dodatkowo czas umilą nam zespoły pieśni i tańca ludowego oraz dawnego. Jarmark Jadwiżański pobudza zainteresowanie okresem średniowiecza na wielu płaszczyznach. Wybierając to, co najciekawsze, obrazuje codzienne życie naszych przodków, eksponując przy tym bogactwo tradycji i kultury, jaką przekazali nam w spadku. Takie wydarzenie stanowi doskonały pomysł na rodzinny weekend oraz niezwykłą lekcję historii, której nie da się porównać nawet do najlepszych zajęć spędzonych w szkolnych ławkach. Co ważne, wstęp na Jarmark Jadwiżański jest bezpłatny!

Impreza historyczna we Wrocławiu - Jarmark Jadwiżański

 

Szukasz ciekawych imprez dla dzieci? Zabierz je do Małej Akademii Cyrkowej we Wrocławiu

Wrocław jest miastem, które troszczy się o potrzeby zarówno najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców. Jeśli szukasz ciekawej imprezy dla dzieci, zabierz je do Małej Akademii Cyrkowej. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-rozrywkowy i przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Celem organizatorów jest przedstawienie uczestnikom sposobu funkcjonowania nowoczesnego cyrku. Dzieci będą miały okazję poznać szeroki zakres tajników sztuki scenicznej. Program obejmuje między innymi zajęcia poświęcone akrobatyce, żonglerce, tworzeniu własnych układów choreograficznych, etiud teatralno-cyrkowych, a także chodzenie po linie i na szczudłach. Mimo że część zajęć przewidzianych w programie może budzić niepokój troskliwych rodziców, nie musicie się martwić o bezpieczeństwo swoich pociech. Organizatorzy zagwarantowali bowiem, że żadnemu uczestnikowi włos nie spadnie z głowy. Wszystkie zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy – doskonale wpływają na koordynację ruchową i kondycję fizyczną dzieci. A co najważniejsze, zapewniają doskonałą zabawę! Mała Akademia Cyrkowa prowadzona jest przez wykwalifikowanych animatorów kultury, którzy swoją wiedzą podzielą się w bardzo przystępny sposób, wykorzystując do tego różnego rodzaju gry i zabawy teatralne. Podczas zajęć dzieci będą miały dostęp do wszystkich niezbędnych akcesoriów, takich jak poi, flowerstick, liny, trapezy, monocykle, maczugi, chusty, piłki oraz wiele innych akcesoriów wyjętych wprost z cyrkowej areny. Poziom wszystkich zajęć dostosowany zostanie do umiejętności całej grupy. Warsztaty poprowadzą Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu. Uczestnictwo w Małej Akademii Cyrkowej to koszt 80 zł miesięcznie. Dzieci będą się spotykały od 3 października do 15 czerwca w każdy wtorek, w godzinach od 16:30 do 17:45 w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama.

Impreza dla dzieci we Wrocławiu - Akademia Cyrkowa

Masz ochotę na szaloną imprezę muzyczną we Wrocławiu? Zajrzyj do klubu Akademia!

Już niedługo, 6 października 2017 roku, odbędą się niezwykle huczne urodziny klubu Akademia, znanego niegdyś jako Alibi. Dla wszystkich wrocławian i osób przyjezdnych jest to doskonała okazja do udziału w niepowtarzalnej imprezie muzycznej we Wrocławiu. Ta noc będzie naprawdę długa i wyjątkowa. Na scenie Akademii wystąpi bowiem aż trzydziestu różnych artystów hip-hopowych, punkowych, reggae oraz tworzących muzykę popularną. Dodatkowe atrakcje oraz gorącą atmosferę zapewni występ taneczny zespołu Aquarius Queens. Grupa specjalizuje się w twerku. Ponadto dla wszystkich gości przewidziane są liczne konkursy oraz inne atrakcje. Pyszne drinki oraz możliwość zakupu pamiątkowych płyt i koszulek będą zwieńczeniem szampańskiej zabawy do białego rana. Impreza rozpocznie się o godzinie 21:00. Wśród zaproszonych artystów pojawią się między innymi Kolektyw Bebzacze, paXon, DJ Liquid, legendarny O.S.T.R, Antone, MiloMalio oraz Mc Żóljano znany także jako Yanaz.

O.S.T.R

O.S.T.R, czyli Adam Ostrowksi będzie niekwestionowaną gwiazdą imprezy. Urodzony w 1980 roku freestylowiec od wielu lat pozostaje ikoną polskiej sceny hip-hopowej. To właśnie Ostry dał początek oryginalnemu połączeniu muzyki instrumentalnej z hip-hopem. Niezwykle konsekwentnie podążając w obranym kierunku, osiągnął ogromny sukces. Charakterystyczne dla O.S.T.R jest także zapraszanie do współpracy różnego typu orkiestr, co jest szczególnie widoczne podczas licznych koncertów. Adam Ostrowski niemal od zawsze miał codzienny kontakt ze światem muzyki, ponieważ pochodzi z muzycznej rodziny. Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym mieście Łódź w grupach hip-hopowych LWC i Obóz. Jednak bardzo szybko zdobył popularność jako solowy freestylowiec. Pierwszą płytę wydał we współpracy z wytwórnią Asfalt Records, z którą jest związany do dziś.

Impreza klubowa we Wrocławiu

Antone

Antone to raper pochodzący z Wrocławia, który nie bez powodu zaproszony został na tę właśnie imprezę! Artysta będzie bowiem obchodził razem z Akademią własne urodziny. Wszyscy uczestnicy będą zatem mieli dodatkowy powód do świętowania. Dawid Antoniewski, znany jako Anton, kończy w tym roku 30 lat. Twórca jest organizatorem wielu imprez muzycznych na terenie całego Dolnego Śląska. Ponadto prowadzi niezależną wytwórnię muzyczną Play More Records. Jako niezwykle aktywny muzyk, stanowi także integralną część projektu Bebzacze. Jego kariera muzyczna wystartowała po udziale we Wrocławskim Przeglądzie Form Muzycznych w 2005 roku.

MiloMailo

MiloMailo, podobnie jak Anton, jest raperem znanym przede wszystkim wrocławskim miłośnikom tego gatunku muzyki. W 2012 roku wydał płytę o tytule Kamień milowy, stanowiącą jego muzyczny debiut. Do udziału w nagraniu krążka zaprosił takich muzyków jak Mesajah, paXon, One Men Army czy Yanaz. Artysta w swoich utworach porusza przede wszystkim trudną tematykę problemów egzystencjalnych, które we współczesnym, wielowątkowym świecie przybierają jeszcze bardziej złożony wymiar.

PaXon

PaXon, czyli Daniel Cesar Rengifo Diaz to polski artysta, który w przeciwieństwie do pozostałych wspominanych twórców zajmuje się muzyką reggae. Znany jest przede wszystkim jako frontman zespołu Natural Dread Killaz. Jego aktywność muzyczna jest jednak znacznie szersza. PaXon prowadzi bowiem Popular Station Studio. Ponadto zajmuje się pisaniem tekstów do utworów muzycznych, komponowaniem i produkcją. O tym, jak bardzo ceniona jest jego działalność, świadczy udział w bardzo wielu popularnych festiwalach muzycznych w Polsce, w tym między innymi w Przystanku Woodstock, finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, One Love Sound Fest oraz Ostróda Reggae Festiwal. Jako producent muzyczny wypromował muzyka o pseudonimie Mesajah. W październiku 2015 roku PaXon wydał pierwszą płytę solową zatytułowaną Roots Rap Reggae. Aktualnie jest didżejem w projekcie Cleo i Donatan.

DJ Liquid

DJ Liquid to kolejny didżej i producent muzyczny działający przede wszystkim we Wrocławiu. Jego zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół muzyki elektronicznej, szczególnie d’n’b, breakbeat oraz house. Jego twórczość muzyczna została wyróżniona na francuskim konkursie remixerów w 2003 roku. Ponadto został nagrodzony za zdobycie pierwszego miejsca w wrocławskiej DJ Battle w latach 2012 i 2013.

Poza wspomnianymi artystami w klubie Akademia będziemy mieli okazję poznać następujących artystów:

 • Rogal Salut Sound,
 • Ola Turoń,
 • Inkaust,
 • Sigma NGWM i Dawid Vally,
 • Motyv Squad 9liter,
 • Jaraj Label,
 • Draggy,
 • KnurGang,
 • StyluKontrast,
 • OneMan SevenOne,
 • Tun Up Sound,
 • RAGGAzzo (Maciej Raga Jarlem).

Cena biletów wynosi 40 złotych. Będzie je można zakupić jeszcze w dniu imprezy, czyli 6 października 2017 roku, do godziny 16:00.

Wrocław zaprasza wszystkich seniorów na coroczną imprezę sportową – Bieg Seniora!

Wrocław dba nie tylko o potrzeby dzieci i dorosłych, ale też zapewnia odpowiednią rozrywkę najstarszym mieszkańcom. Mowa oczywiście i popularnej imprezie sportowej, znanej jako Bieg Seniora. Odbywa się on w ramach Dni Seniora trwających od 15 września do 14 października 2017 roku. Niemal przez cały miesiąc organizowane są różnego rodzaju wydarzenia umożliwiające seniorom w różnym wieku aktywne i atrakcyjne spędzanie czasu. Na Dniach Seniora mile widziane są także osoby młodsze. Celem tego wydarzenia jest bowiem nie tylko aktywizacja osób w podeszłym wieku, ale też stworzenie płaszczyzny do dialogu międzypokoleniowego. Co ważne, impreza skierowana jest zarówno do wrocławian, jak i osób z terenu całego Dolnego Śląska, które co roku naprawdę licznie biorą udział w przygotowanych dla nich wydarzeniach. Wśród najciekawszych punktów aktualnego programu Dni Seniora warto zwrócić uwagę na:

 • Akademię Zdrowego Seniora, która oferuje bezpłatne badania zdrowotne,
 • Przegląd Kapel Ludowych i zespołów folklorystycznych,
 • Przegląd Chórów,
 • Targi Senioralne,
 • Festiwal Filmowy Si Senior,
 • Przegląd Kabaretowy.

Ponadto dla wszystkich uczestników przewidziane są liczne konkursy z nagrodami, w tym konkurencja dla małżeństw – Najdłużej razem, dla bliźniąt – Jak dwie krople wody, a także konkursy dla miłośników fotografii i literatury. Odbędzie się także wiele zabaw, dzięki którym każdy z uczestników będzie mógł wrócić do czasów młodości.

Impreza sportowa dla seniorów we Wrocławiu

Dni Seniora rozpocznie tradycyjny już Marsz Kapeluszy, który jak co roku zakończy się w bardzo ekscytujący sposób biciem Kapeluszowego Rekordu Wrocławia. W poprzedniej edycji w Marszu wzięło udział aż 1300 osób, które ożywiły miasto niezwykle oryginalnymi i barwnymi nakryciami głowy. Bardzo populara atrakcją tego wyjątkowego święta jest także Seniorada. Podczas tej wyjątkowej olimpiady sportowej seniorzy mogą udowodnić, że wiek nie stanowi żadnej przeszkody w prowadzeniu zdrowego i aktywnego trybu życia. Uczestnicy będą się mogli zmierzyć w aż 10 różnych konkurencjach sportowych, w tym między innymi w Ogólnopolskim Biegu Seniora, który odbędzie się na terenie wrocławskiego Parku Zachodniego. Osoby startujące w tej konkurencji mają do przebiegnięcia dystans o długości 5 kilometrów. Bieg zaplanowany został na 7 października, na godzinę 11:00. Wstęp nie wymaga żadnych opłat. Do kibicowania oraz wspólnej zabawy warto zaprosić całe rodziny, a szczególnie wnuki.

Może Cię zainteresować również