Weekend we dwoje? Sprawdź, gdzie wybrać się na romantyczny weekend we dwoje

Weekend we dwoje? Sprawdź, gdzie wybrać się na romantyczny weekend we dwoje

Weekend we dwoje to niepowtarzalna okazja nie tylko do tego, aby wzmocnić łączące nas więzi, ale też do przyjemnego odpoczynku i świetnej zabawy. Zmieniając na jakiś czas otoczenie, oderwiemy się od zgiełku dnia codziennego, co pozwoli nam odetchnąć pełną piersią i poświęcić sobie nieco więcej uwagi. Bez względu na to, czy organizujemy romantyczną niespodziankę dla partnera lub partnerki, czy może planujemy wyjazd wspólnie, najważniejszym aspektem będzie wybór miejsca, które zapewni nam naprawdę różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu. Gdzie zatem spędzić romantyczny weekend, aby doskonale się bawić bez względu na porę roku o pogodę? Podpowiadamy!

Spis treści:
Kiedy zaplanować wypad?
Gdzie spędzić czas?
Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!
Wybierz odpowiedni hotel
Pomysły i inspiracje

Kiedy najlepiej zaplanować weekend we dwoje? Każda pora jest dobra!

Romantyczny weekend we dwoje możemy zaplanować zawsze, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Jeśli czujemy, że w ostatnich tygodniach byliśmy szczególnie zabiegani i nie mieliśmy dla siebie zbyt dużo czasu, warto się na chwilę zatrzymać i zorganizować sobie przyjemny wyjazd. Pomoże nam to nie tylko wzmocnić łączącą nas więź, ale też oderwać się od codziennego pędu i po prostu odpocząć. Romantyczny wyjazd może stanowić zarówno niespodziankę dla partnera czy partnerki, jak i wspólnie zaplanowane przedsięwzięcie. Wszystko zależy od nas. Niezależnie od pory roku i pogody zawsze znajdziemy miejsce, w którym można przyjemnie spędzić czas w sposób, jaki najbardziej nam odpowiada. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami aktywnego wypoczynku, czy mamy raczej ochotę na wyjątkowo leniwy weekend z dala od domu, z pewnością zajdziemy dla siebie odpowiednie miejsce. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że po wyruszeniu w podróż i dotarciu na miejsce nasze pierwotne wyobrażenie o wymarzonym weekendzie może się nieco zmienić. Plany mogą nam również pokrzyżować nieprzewidziane zmiany warunków atmosferycznych. Dlatego też za cel wyjazdu warto obrać miejsce, które może nam zaoferować naprawdę różnorodne formy rozrywki. Pamiętajmy również o tym, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na miejscowości nadmorskie czy górskie, które często jako pierwsze przychodzą nam na myśl, kiedy planujemy romantyczny weekend. Czasem warto pomyśleć nieco mniej stereotypowo i wybrać miejsce, które nie nasuwa tak jednoznacznych skojarzeń, a jednocześnie gwarantuje świetną zabawę.

Weekend we dwoje to romantyczne chwile tylko dla Was!

Gdzie zatem spędzić romantyczny weekend we dwoje? Postaw na wyjazd do Wrocławia!

Jeśli nadal zastanawiacie się, gdzie spędzić wymarzony weekend we dwoje, sprawdźcie, co może wam zaoferować Wrocław, zwany Miastem Stu Mostów. Stolica Dolnego Śląska znana jest oczywiście nie tylko z licznych kładek i mostów oraz z piastowania zaszczytnej funkcji Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Znajdziemy tu wiele nieoczywistych atrakcji, które z pewnością zapewnią nam świetną zabawę i przyjemny wypoczynek bez względu na to, jaki sposób spędzania wolnego czasu preferujemy. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy historii, sztuki, muzyki i architektury, jak i osoby stawiające na aktywny wypoczynek, a także wszyscy smakosze kuchni z różnych zakątków świata. Jedną z najbardziej reprezentatywnych wrocławskich atrakcji, której nie znajdziemy w żadnym innym zakątku Polski, jest oceanarium Afrykarium stanowiące część Zoo Wrocław. Osoby, które uwielbiają wodne szaleństwa, nie mogą pominąć wrocławskiego Aquaparku, a miłośnikom interaktywnej rozrywki polecamy escape roomy (pokój zagadek, z którego musimy się wydostać w wyznaczonym czasie), Laser Tag, czyli laserowy Paintball, lub wizytę w Centrum Wirtualnej Rzeczywistości. A o dreszczyk grozy z pewnością przyprawi nas wizyta w Domu Strachu. Dzień obfitujący w atrakcje będziemy mogli zakończyć romantyczną kolacją w jednej z licznych, wrocławskich restauracji i spacerem po Moście Tumskim, znanym powszechnie jako most zakochanych. Wybierając się na taką przechadzkę, koniecznie zabierzmy ze sobą małą kłódkę, która będziemy mogli zawiesić na moście jako symbol wiążącego nas uczucia. Most Tumski słynie bowiem z tego, że wiszą na nim setki takich kłódek zawieszanych co roku przez kolejne zakochane pary. Wiecie już, że chcecie spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu? Sprawdźcie, jak zaplanować wyjazd, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Planujesz romantyczny weekend we Wrocławiu? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Planując romantyczny weekend dla dwojga, powinniśmy zadbać o to, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Dzięki temu unikniemy przykrych rozczarowań i będziemy mogli w pełni cieszyć się swoim towarzystwem i wszystkimi atrakcjami, jakie oferuje Wrocław. Aby nie stresować się prowadzeniem samochodu w ulicznych korkach i poszukiwaniem miejsca parkingowego w nieznanym nam mieście, najlepiej postawić na podróż autobusem lub koleją. Te środki komunikacji dowiozą nas niemal z każdego zakątka Polski do samego centrum Wrocławia, gdzie ulokowane są sąsiadujące ze sobą Dworzec Główny i Dworzec Autobusowy. Już w najbliższej okolicy obu tych budynków znajdziemy wiele ciekawostek historycznych i architektonicznych. Jedną z takich atrakcji stanowi sam Dworzec Główny, który został wzniesiony w latach 1855-1857, a zatem jeszcze w przedwojenny Breslau, a następnie rozbudowany w okresie drugiej wojny światowej ze względu na strategiczne położenie na linii Wrocław – Berlin. To właśnie z tego okresu pochodzą znajdujące się w podziemiach schrony przeciwlotnicze, składy żywności i amunicji oraz tunele, które nadal owiane są tajemnicą i niedostępne dla zwiedzających. Jeśli jednak nie jesteśmy tak mocno zainteresowani historią miasta lub po prostu chcielibyśmy się najpierw zameldować w hotelu i odpocząć po podróży, warto od razu zamówić jedną z najtańszych taksówek w mieście – czyli Eko Taxi – i ruszyć w dalszą drogę. Możemy oczywiście dotrzeć do miejsca noclegu komunikacją miejską, jednak czy na pewno mamy na to ochotę, mając ze sobą bagaże i nie zając miasta? Podczas romantycznego weekendu warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu. I tu pojawia się kolejny ważny aspekt organizacji wspólnego wyjazdu, czyli wybór odpowiedniego noclegu. Na co zwrócić uwagę?

Jak przygotować się do weekendu we dwoje?

Jak zorganizować tani weekend we dwoje? Wybierz odpowiedni hotel

Podczas organizacji romantycznego weekendu dla dwojga, który ze względu na nasze możliwości finansowe powinien być tani, warto szczególnie rozważnie podejść do wyboru hotelu czy innego miejsca noclegowego. Wrocław ma naprawdę zróżnicowaną bazę noclegową, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli nie zależy nam na szczególnie ekskluzywnych warunkach, a większość wolnego czasu i tak planujemy spędzić poza miejscem zakwaterowania, z pewnością wystarczą nam warunki oferowane przez hostele czy nawet akademiki studenckie, które często dysponują gościnnymi pokojami na wynajem. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć choćby na kulinarne doznania w licznych wrocławskich restauracjach.
Jeśli jednak bardziej niż na niskiej cenie zależy nam na tym, aby romantyczny weekend we dwoje miał szczególnie luksusowy charakter, warto rozważyć wybór naprawdę dobrego hotelu, w którym będziemy mogli skorzystać choćby z zabiegów spa czy bogatej oferty hotelowej restauracji, kawiarni i baru. Takich propozycji w atrakcyjniej cenie warto poszukać na różnego typu portalach oferujących specjalne vouchery noclegowe. Jeśli znaleźliście już odpowiednie miejsce noclegowe, pora zaplanować czas tak, aby wspólny wyjazd był naprawdę udany.

Wspólny wyjazd już niemal zaplanowany? Nie zapomnij o pomysłach na romantyczny weekend we dwoje. Sprawdź, jakie ciekawe miejsca znajdziesz w stolicy Dolnego Śląska!

Szukając pomysłów na romantyczny weekend dla dwojga w stolicy Dolnego Śląska, warto się zastanowić nie tylko nad tym, jakie ciekawe miejsca oferuje Wrocław, ale przede wszystkim nad tym, jak lubimy razem spędzać czas. Właśnie od tego będzie bowiem zależało powodzenie naszych planów. Na szczęście Wrocław ma do zaoferowania tak dużo różnorodnych możliwości spędzania wolnego czasu, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji.

Zacznijmy od chwili relaksu w aquaparku i saunarium

Aby w pełni cieszyć się romantycznym weekendem, warto zacząć pobyt we Wrocławiu od wizyty w aquaparku i saunarium, gdzie z pewnością się zrelaksujemy i nabierzemy siły na kolejne szaleństwa. Aquapark zapewni mnóstwo zabawy zarówno osobom, które chciałyby się pozytywnie zmęczyć, pokonując kolejne długości profesjonalnego basenu sportowego, jak i miłośnikom relaksu w jacuzzi. Doskonałą zabawę, niepozbawioną dreszczyku emocji, zapewnią nam również liczne zjeżdżalnie. A po wodnych szaleństwa warto skorzystać z ogromnej strefy saunarium, gdzie możemy skorzystać z bardzo różnorodnych typów saun. Znajdziemy tam zarówno tradycyjną saunę parową, jak i saunę podczerwoną, saunę suchą z tężnią solną, a także niespotykaną biosaunę wykonaną z czerwonego cedru kanadyjskiego lub fińską saunę z drewna kelo. Osoby źle znoszące wysokie temperatury mogą skorzystać ze specjalnej łaźni kamiennej, gdzie temperatura nie przekracza 55 stopni Celsjusza, a jej działanie jest zbliżone do tego odczuwanego w saunie parowej.

Wieczór inny niż wszystkie, czyli teatry i Opera Wrocławska

Planując romantyczny weekend we Wrocławiu, warto sprawdzić repertuar tutejszych teatrów i Opery Wrocławskiej. Być może na co dzień nie mamy łatwego dostępu do takich miejsc, a może po prostu jesteśmy miłośnikami sztuki teatralnej lub operowej? Wrocław ma na tym polu naprawdę wiele do zaoferowania. Możemy się bowiem wybrać zarówno na spektakl w nieco bardziej klasycznym wydaniu do Teatru Polskiego we Wrocławiu, jak i na muzyczne przedstawienie do Teatru Muzycznego Capitol. Warto również sprawdzić repertuar Wrocławskiego Teatru Współczesnego, gdzie będziemy mieli okazję poznać nieco bardziej nowoczesne wydanie sztuki teatralnej. Doskonałym pomysłem na spędzenie miłego wieczoru w uroczystej oprawie jest również wizyta w Operze Wrocławskiej, w repertuarze której znajdziemy nie tylko spektakle operowe, lecz także baletowe, w tym między innymi wyjątkowo romantyczne przedstawienie „Romeo i Julia” w reżyserii Jacka Tyski.
Wspaniałe widowiska muzyczno-taneczne organizowane są także w Hali Stulecia, która stanowi jedną z głównych atrakcji Wrocławia, będąc jednocześnie Obiektem Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam możemy zobaczyć zorganizowany z rozmachem spektakl baletowy z udziałem znanego na całym świecie moskiewskiego Teatru Bolszoj czy w wykonaniu Narodowego Baletu Gruzji Sukhishvili. W Hali Stulecia organizowane są również liczne koncerty, podczas których możemy się zanurzyć między innymi w najpiękniejszej muzyce filmowej.

Gratka dla miłośników egzotycznej przyrody, czyli Zoo Wrocław i Afrykarium

Prawdziwą gratką dla miłośników egzotycznej przyrody będzie wrocławski ogród zoologiczny oraz znajdujące się na jego terenie oceanarium Afrykarium. Na tym olbrzymim terenie znajdziemy liczne gatunki ssaków, gadów, płazów, ptaków, owadów i stworzeń morskich, z których część nie występuje już w warunkach naturalnych, co oznacza, że jest zagrożona wyginięciem. Jedną z niezwykle istotnych funkcji wrocławskiego zoo jest właśnie ochrona takich zwierząt. Podczas naprawdę długiego spaceru będziemy mieli okazję zobaczyć między innymi bardzo małe afrykańskie antylopy, nazywane dik-dikami, spędzające większość życia pod ziemią gryzonie, które ze względu na brak owłosienia określa się jako golce, a także lwy, żyrafy, krokodyle, słonie oraz urocze afrykańskie pingwiny – kotiki. Z pewnością nie pożałujemy też spaceru po Afrykarium, gdzie w 21 basenach i akwariach stworzono warunki życia odpowiednie dla około 5000 zwierząt, będących przedstawicielami prawie 300 gatunków. Afrykarium prezentuje bowiem pięć ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Afryki. Efekt jest naprawdę imponujący!

Wydra w Zoo we Wrocławiu

Miejsca nieoczywiste na klasycznym szlaku turystycznym, czyli atrakcje wrocławskiego Rynku

Podczas romantycznego weekendu we Wrocławiu nie sposób pominąć wrocławskiego Rynku i jego najbliższej okolicy. Aby jednak nasz spacer w sercu Wrocławia był inny niż wszystkie przechadzki przetartymi szlakami, warto poznać miejsca nieco mniej oczywiste. Dzięki temu unikniemy tłumów turystów, a nasz spacer będzie naprawdę przyjemny. W związku z tym warto zboczyć z głównej płyty Rynku i wybrać się na przechadzkę po odchodzących od niej uliczkach. Znajdziemy tam naprawdę wiele restauracji, kawiarni i knajpek utrzymanych w różnym stylu, które nie będę wypełnione po brzegi zorganizowanymi grupami turystycznymi. Spędzając nieco czasu w jednym z takich miejsc, poczujemy prawdziwą atmosferę Wrocławia. Warto również wybrać się nieco dalej, na znajdujące się w centrum miasta Nadodrze, które w ostatnim czasie zostało poddane rewitalizacji. Znajdziemy tu wiele nowych, ciekawych i – co ważne – bardzo kameralnych miejsc, w których z pewnością miło spędzimy czas. Z pewnością zwrócimy również uwagę na przedwojenne kamienice, które wprawdzie nie są tak kolorowe i zadbane jak te rozciągające się wokół Rynku, jednak ich urok przejawia się właśnie w nieco nadgryzionej zębem czasu estetyce, tchnącej duchem minionych lat. Urok dawnego Wrocławia odnajdziemy także nieco dalej od centrum. Mowa tutaj przede wszystkim o południu miasta, gdzie niegdyś znajdowała się jego najbardziej reprezentatywna, willowa część. Wiele z tych budynków, których najwięcej znajdziemy w okolicach Parku Południowego, przypomina niewielkie pałace, których czasy świetności minęły. Mimo to nadal zachwycają niepowtarzalnym urokiem, pozwalając nam odpłynąć myślami do dawnych lat. Możemy tu oczywiście dostrzec ślady działań wojennych prowadzonych podczas drugiej wojny światowej. W murach budynków widoczne są bowiem dziury po nabojach. A będąc już w okolicy Parku Południowego nie sposób odmówić sobie przyjemnego spaceru po naprawdę rozległym zielonym terenie. Jeśli wybraliśmy się na romantyczny weekend latem, wiosną lub nawet wczesną ciepłą jesienią, warto również pomyśleć o wspólnym pikniki w jakimś cichym zakątku, ukrytym pomiędzy drzewami. Spokojny szum liści i promienie słońca tańczące w koronach drzew stanowią idealną scenerię dla romantycznych uniesień, miłej pogawędki, a może nawet krótkiej drzemki czy wspólnej lektury na łonie przyrody. Wystarczy drobna przekąska, coś do picia, aby przez kilka godzin cieszyć się swoim towarzystwem. Kiedy ostatnio mieliśmy okazję spędzić czas właśnie w taki sposób? Najwyższa pora, aby to zmienić!

Może Cię zainteresować również