Taxi we Wrocławiu na lotnisko – dowiedz się, ile kosztuje przejazd z różnych części miasta do portu lotniczego!

Taxi we Wrocławiu na lotnisko – dowiedz się, ile kosztuje przejazd z różnych części miasta do portu lotniczego!

Taxi na wrocławskie lotnisko to najwygodniejszy środek transportu, kiedy mamy zaplanowany lot samolotem lub chcemy kogoś odebrać. Porty lotnicze w Polsce są zlokalizowane na obrzeżach miast lub na terenie okolicznych wsi i małych miejscowości. Dojazd do takiego miejsca komunikacją miejską może być uciążliwy, zwłaszcza wtedy, gdy mamy ze sobą duży i ciężki bagaż. Dlatego turyści i osoby podróżujące z Wrocławia w interesach najczęściej decydują się na transport taxi na lotnisko. Jaką firmę taksówkarską najlepiej wybrać, aby nie przepłacić za podróż? Dowiedz się, gdzie dokładnie przy lotnisku może zatrzymać się taksówka oraz ile kosztuje przejazd z różnych punktów na mapie Wrocławia i okolic!

Spis treści:
Transport na lotnisko
Gdzie na terenie lotniska może zatrzymać się taksówka?
Poznaj bliżej naszą ofertę
Przejazd z dużym bagażem
Wieloosobowe przejazdy

Zobacz, ile kosztuje przejazd na lotnisko wygodnym i tanim samochodem Eko Taxi z różnych części Wrocławia

Tanie taxi na lotnisko we Wrocławiu to najlepsza opcja transportowa. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób, aby komfortowo dostać się na port lotniczy i mieć pewność, że nie spóźnimy się na samolot. Podróż Eko Taxi z Dworca Głównego trwa około 25 minut, co w przeciwieństwie do trwającego ok. 50 minut dojazdu z PKP na lotnisko autobusem miejskim jest naprawdę świetnym wynikiem. W ciągu dnia, mniej więcej od godziny 5:00 do 23:00 autobus linii 106 kursuje z ulicy Dworcowej co około 15-20 minut. Nocny autobus 206 jeździ zaledwie raz lub dwa razy na godzinę! Zamawiając Eko Taxi, mamy pewność, że dojedziemy na lotnisko o dowolnej, dogodnej dla siebie porze i nie musimy ustawiać swojego planu według godzin kursowania komunikacji miejskiej. Warto też pamiętać, że autobusy z powodu różnych usterek mogą się spóźniać, a czekając na przystanku raczej nie zostaniemy o tym poinformowani. Jeżeli decydujemy się na zamówienie taksówki, nawet w przypadku drobnego opóźnienia z losowych przyczyn, kierowca może nas poinformować telefonicznie lub przez SMS o zdarzeniu, a przy poważniejszych usterkach niezwłocznie zostanie do nas wysłany inny kierowca.

Nie ma wątpliwości co do tego, że podróż taxi na wrocławskie lotnisko jest o wiele wygodniejsza niż przejazd autobusem. Warto zatem powiedzieć jeszcze parę słów o kosztach tego typu komfortowej usługi transportowej. Eko Taxi należy do grona najtańszych firm taksówkarskich we Wrocławiu. Opłata początkowa za podróż wygodnym samochodem wynosi 6 zł. Za każdy przejechany kilometr należy doliczyć do tej kwoty 2,40 zł. Ważna informacja jest taka, że ta cena nie zmienia się w zależności od dnia tygodnia lub pory dnia czy nocy. Nieważne więc o jakiej godzinie startuje samolot lub przylatuje transport z bliską osobą, którą chcemy odebrać – za przejazd Eko Taxi zapłacimy tyle samą przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Koszt przejazdu z dowolnego punktu na mapie Wrocławia i okolic można zatem łatwo oszacować dzięki stałym cenom w Eko Taxi. Eko Taxi, oprócz Wrocławia, działa także na terenie Warszawy, Krakowa, Lublina, Poznania i Katowic. Warto o tym pamiętać, wybierając się w podróż do któregoś z tych miast, choć niestety nie do każdego dolecimy samolotem. Zamawiając Eko Taxi w dowolnym mieście, unikniemy nadmiernych opłat za taksówkę nieznanej nam firmy. Wracając jednak do Wrocławia i transportu samochodem na port lotniczy, szacowane koszta podróży Eko Taxi na wrocławskie lotnisko z przykładowych punktów w mieście to:

  • ok. 35 zł z Dworca Głównego PKP,
  • ok. 26 zł spod galerii handlowej Magnolia Park,
  • ok. 18 zł z okolic Parku Tysiąclecia,
  • ok. 28 zł z osiedla Oporów.

Planujesz podróż samolotem - weź taxi na lotnisko!

Gdzie dokładnie może się zatrzymać taxi na wrocławskim lotnisku w celu zabrania lub wysadzenia pasażera? Kilka słów o wrocławskim porcie lotniczym

Jadąc taxi na lotnisko we Wrocławiu, musimy pokonać trasę około 10 kilometrów z centrum miasta. Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu zlokalizowany jest w południowo- zachodniej części Miasta Stu Mostów, na terenie osiedla Strachowice. Dokładny adres to ulica Graniczna 190. Na lotnisko szybko można się dostać samochodem, jadąc Autostradową Obwodnicą Wrocławia, zarówno od strony Poznania z drogi krajowej nr 5, jak i od strony Warszawy z drogi S8 lub od południa, z drogi krajowej nr 7, a także z autostrady A4. Na terenie lotniska, w pobliżu terminalu, znajduje się kilka wygodnych parkingów. Wszystkich miejsc dla samochodów jest łącznie 3500. Można oczywiście na parkingu zostawić swój prywatny samochód, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami: 24 zł za dobę, jeżeli postój trwa od 1 do 2 dni, 44 zł – za trzy doby lub 59 zł, jeżeli całkowity czas parkowania wynosi od 5 do 9 dni. Mapkę z parkingami można znaleźć na stronie wrocławskiego lotniska.

Wrocławski port lotniczy znajduje się obecnie na szóstym miejscu wśród polskich lotnisk pod względem liczby odprawianych pasażerów i na piątym, jeżeli chodzi o liczbę operacji lotniczych. Samolotem z Wrocławia możemy się dostać bezpośrednio do dwóch innych miast w Polsce: do Warszawy i Gdańska. Dolecimy również bezpośrednio w wielu ciekawych miast na całym świecie, na przykład do Paryża, Aten, Tel Awiwu, Lwowa, Porto, Kopenhagi, Chanii czy na Maltę. Największą liczbę lotów obsługują dwie linie lotnicze: Rayanair i Wizz Air. Wrocławskie lotnisko należy do elitarnego grona najlepszych lotnisk w Europie.

Na terenie Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika znajdują się postoje taksówkowe, jednak spotkamy na nich samochody tylko trzech wrocławskich firm, które mają podpisaną umowę z lotniskiem. Na stronie portu lotniczego można znaleźć orientacyjne stawki za kursy różnej długości. Podróż z lotniska do Wrocław Fashion Outlet jedną z stojących na postoju taksówek to 25 zł, do centrum – od 45 do 55 zł, zaś na Dworzec Główny – od 50 do 60 zł. Są to stawki niemal dwukrotnie przewyższające ceny Eko Taxi, które możemy zamówić przez telefon lub aplikację mobilną. Dodatkowo na stronie lotniska zaznaczono, że podane kwoty mogą ulec zmianie w zależności od utrudnień w ruchu publicznym (na przykład korki czy objazdy) lub w nocy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że niezależnie od godziny o jakiej podróżujemy z Eko Taxi, cena za kilometr wynosi tyle samo (2,40 zł). Wszystkie samochody osobowe, również auta z charakterystyczną zieloną koniczynką Eko Taxi, mogą zatrzymać się bez ponoszenia opłaty parkingowej na 10 minut w strefie Kiss and Fly, która znajduje się tuż przed terminalem. Właśnie w tym miejscu możemy czekać na taksówkę lub wypatrywać auta zza szyby terminalu.

Podróżuj z Eko Taxi nie tylko na wrocławskie lotnisko. Poznaj bliżej ceny i ofertę jednej z najtańszych firm taksówkowych we Wrocławiu

Koszt przejazdu samochodem Eko Taxi na wrocławskie lotnisko to cena, która jest jedną z najniższych na rynku. Nasza oferta jest atrakcyjna nie tylko ze względu na konkurencyjne, niskie koszty przejazdów. Z Eko Taxi możesz przejechać Wrocław wzdłuż i wszerz, a cena za kilometr nigdy nie wzrośnie przez wzgląd na inną strefę taksówkową. Od początku naszej działalności proponujemy naszym klientom niskie koszty komfortowych przejazdów, ale także miłą, profesjonalną obsługę. Nasi kierowcy doskonale znają miasto, po którym się poruszają – z nami na pewno się nie zgubisz, nawet jeżeli to Twoja pierwsza wizyta we Wrocławiu. Taksówkarze Eko Taxi tworzą wykwalifikowany, sympatyczny zespół. Kierowcy taxi to osoby, które odznaczają się doskonałą znajomością zasad ruchu drogowego i bardzo dobrze wiedzą, na czym polega bezpieczna jazda.

Posiadamy najnowocześniejszy na rynku system zarządzania zleceniami, dzięki czemu możemy zagwarantować naszym klientom maksymalnie krótki czas oczekiwania przy każdym zamówieniu. Eko Taxi we Wrocławiu można zamawiać telefonicznie lub za pomocą aplikacji mobilnej, która jest dostępna zarówno na Androida, jak i system iOS. We wszystkich naszych taksówkach można zapłacić gotówką lub kartą płatniczą. Oferujemy także obsługę bezgotówkową dla firm i osób indywidualnych, karty dla stałych klientów oraz bilety przejazdowe. Oprócz transportu na wrocławskie lotnisko w niskiej cenie, oferujemy inne usługi taksówkarskie na terenie całego Wrocławia i okolic, na przykład zakupy na telefon o dowolnej porze. Dbamy także o naszych najmłodszych pasażerów – proponujemy monitorowane przejazdy dla dzieci oraz dodatkowe wyposażenie samochodu w postaci fotelika dla malucha.

Taxi na lotnisko to pewny sposób dotarcia na miejsce

Zamawiasz kurs Eko Taxi na lotnisko we Wrocławiu i masz ze sobą dużo bagaży? Wybierz wygodny i pojemny samochód kombi!

Z Eko Taxi na wrocławskie lotnisko dojedziesz wygodnie nawet z wieloma bagażami. Nie ma nic gorszego niż przejazd samochodem z bagażem na kolanach. Znacznie spada wtedy komfort przejazdu i poczucie zadowolenia z usług taksówkowych. Dlatego wszystkim naszym klientom podróżującym z większym bagażem oferujemy przejazd pojemnym samochodem typu kombi. Takie auta odznaczają się nadwoziem o wydłużonej tylnej części, która jest przeznaczona do przewożenia wielkogabarytowych przedmiotów i bagaży.

Jeżeli chcemy odbyć komfortową podróż na wrocławskie lotnisko w taksówce typu kombi, należy pamiętać o zgłoszeniu takiej potrzeby przy składaniu zamówienia. W niektórych firmach taksówkowych w ogóle nie ma możliwości przysłania większego samochodu z miejscem na bagaż albo niezbędne jest dokonanie horrendalnie wysokiej dopłaty za tego typu usługę. Zupełnie inaczej jest w Eko Taxi we Wrocławiu! Za przejazd samochodem kombi dokonamy jedynie symbolicznej opłaty w wysokości 5 zł. Pozostałe ceny nie ulegają zmianie, czyli 6 zł jako koszt podstawowy oraz 2,40 zł za każdy przebyty w taksówce kilometr. Podróż kombi z Eko Taxi nawet z najdalszych zakątków Wrocławia na teren portu lotniczego nie będzie nas zatem dużo kosztować. Cena przejazdu taksówką z dodatkowym miejscem na bagaż z centrum miasta na lotnisko powinna zamknąć się w kwocie 40 zł.

Warto w tym miejscu wspomnieć, jakie bagaże można ze sobą zabierać w podróż samolotem, zanim wsiądziemy do taksówki ze wszystkimi torbami, jakie mamy. Wielkość i liczba walizek i plecaków, w jakie możemy się spakować zależy od rodzaju samolotu oraz linii lotniczych, które obsługują transport. Dokładne wytyczne obowiązujące nas podczas lotu możemy sprawdzić w Internecie. Jednak w każdym przypadku mówimy o bagażu podręcznym i rejestrowanym. Transport jednej sztuki bagażu podręcznego jest w większości przypadków bezpłatny, jeżeli będziemy pamiętać o kilku wytycznych. 55x40x20 cm to najczęstsze maksymalne wymiary torby czy walizki. Z kolei waga bagażu nie powinna przekraczać 8-10 kg. W przypadku bagażu rejestrowanego można mówić o dużo większych gabarytach. Dozwolona waga waha się najczęściej od 23 do 30 kg, a wymiary poszczególnych krawędzi mogą przekraczać 100 cm. Zawsze warto dokładnie sprawdzić, jakie wytyczne obowiązują w linii lotniczej, z którą będziemy podróżować.

Taxi na lotnisku we Wrocławiu

Chcesz pojechać z Eko Taxi na lotnisko razem z dużą grupą osób? Nie ma problemu! Zamów minibus lub kilka samochodów osobowych!

Przejazd z Eko Taxi na wrocławskie lotnisko to doskonała opcja także dla większych grup osób, które nie zmieszczą się razem do jednego samochodu osobowego. W podróże samolotem często wybierają się całe rodziny lub grupy przyjaciół. Osoby uczestniczące w wyprawie nie zawsze mieszkają blisko siebie, a ich wspólny przyjazd komunikacją miejską na lotnisko trudno jest zsynchronizować. Dzięki Eko Taxi wszyscy mogą dotrzeć na teren portu lotniczego w tym samym czasie. Podróżując taksówką, możemy odbierać kolejne osoby z trasy, aby w efekcie jechały one jednym autem. W przypadku grup liczniejszych niż cztery osoby warto zamówić samochód typu bus, zgłaszając to oczywiście podczas zamawiania taksówki poprzez centralę lub aplikację mobilną.

Kiedy zamierzamy przejechać nawet bardzo dużą odległość taksówką w kilka osób, koszty tak rozdzielą się pomiędzy uczestników podróży, że niemal wcale ich nie odczujemy. Możemy wręcz zyskać wygodny, przyjemny i, co bardzo ważne, bezpieczny transport na teren Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu za niewielką cenę.

Z Eko Taxi zawsze komfortowo dojedziesz w wybrane przez siebie miejsce we Wrocławiu – na lotnisko, dworzec, do galerii handlowej, do pracy czy szkoły. Nasza tanie taksówki są odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających klientów. Mogą z nami jeździć pasażerowie w każdym wieku! Zainstaluj na swoim smartfonie naszą mobilną aplikację oraz zapisz w kontaktach numer telefonu Eko Taxi i zamawiaj szybki, wygodny transport, kiedy tylko potrzebujesz!

Może Cię zainteresować również